2023 ABD Açık kadınlarda şampiyon Coco Gauff!

Share

Tenisin büyük sahnelerinden biri olan ABD Açık’ta zaferin sahibi, mücadeleyi geriden gelerek kazanan Coco Gauff oldu.

Gauff, Aryna Sabalenka karşısında ilk seti 6-2 kaybetmesine rağmen sonraki setlerde gösterdiği üstün performansla 6-3 ve 6-2’lik setlerle galip gelerek kariyerinin ikinci grand slam finalinde birinci oldu.

Bu zafer, Coco Gauff için büyük bir başarıdır ve kariyerinin en önemli anlarından birini temsil ediyor. Ayrıca, turnuva sonrası güncellenecek dünya sıralamasında 1 numaraya yerleşeceği için Aryna Sabalenka’yı mağlup ederek bu prestijli turnuvanın şampiyonu oldu ve büyük bir başarıya imza attı.

Gauff’un kariyerindeki ilk grand slam finalini 2022 Roland Garros’ta oynamış ve Polonyalı Iga Swiatek’e karşı kaybetmişti. Ancak bu kez ABD Açık’ta gösterdiği performansla şampiyonluğa ulaşarak tenis dünyasında büyük bir çıkış yaptı.

Tolga Erbak

Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

You may also like...