Apple Watch X, önemli tasarım değişiklikleri ile gelecek

Share

Apple Watch X, önemli tasarım değişiklikleri ve yeniliklerle yakında gelebilir. Apple, manyetik saat kayışı bağlantı noktaları, kan basıncı sensörü ve microLED ekran gibi özellikleri içeren daha ince bir “Apple Watch X” modeli üzerinde çalışıyor.

Apple Watch serisi uzun bir süredir büyük tasarım değişikliklerine tabi tutulmamıştı ve yapılan değişiklikler minimal seviyede kalmıştı. Ancak yeni gelen bilgilere göre, Apple Watch X (adı farklı da olabilir) modeliyle önemli değişikliklere hazırlanıyor.

Ünlü teknoloji gazetecisi Mark Gurman’a göre, Apple Watch X modeli manyetik saat kayışı bağlantı noktaları, kan basıncı sensörü ve microLED ekran gibi özelliklere sahip olacak. Bu yeni modelin 2024’ün sonlarına doğru veya 2025 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Apple Watch serisindeki en büyük tasarım değişikliklerinden birini içereceği düşünülüyor.

Ancak bu yılın Eylül ayındaki Apple etkinliğinde Watch Series 9 ailesi ve ikinci nesil Watch Ultra modelini görmemiz bekleniyor. Bu modeller hakkında henüz çok fazla detay bulunmuyor, ancak büyük değişikliklerin bu modellerde beklenmediği ifade ediliyor.

Apple’ın mevcut Apple Watch’larındaki eski mekanik bağlantılar, kullanıcıların eski kayışları uzun süre boyunca kullanmalarına olanak tanıdı. Ancak Apple, mevcut kayış sisteminin fazla yer kapladığını düşünerek daha büyük piller veya iç bileşenler için alan açmak istiyor. Bu nedenle Apple, manyetik bir kayış takma sistemi üzerinde çalışıyor. Ancak bu özelliğin Apple Watch X modelinde kullanılmaya başlanıp başlanmayacağı henüz kesin değil.

Apple Watch X modeli aynı zamanda mevcut OLED ekranların renk ve netlik kalitesini geride bırakarak microLED ekran teknolojisini tanıtabilir. Ayrıca kan basıncı izleme özelliğine sahip ilk Apple Watch olma özelliği de taşıyabilir. Bu yeni özelliklerle birlikte Apple Watch X, kullanıcılar için önemli bir yükseltme sunabilir.

Emre Kalkan

Serinletici idari işler yöneticisi ve teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu.

You may also like...