Chilling Adventures of Sabrina 2. sezon radarımızda!

Share

Sabrina’nın 2. Sezonu bolca entrika, ürkütücülük ve kafa karışıklığı ile dolu. Tabii çeşitli büyülerle de! Kısaca söylemek gerekirse çok sevdik, sürüklenircesine izledik.

İlk sezondaki gibi soundtrack parçalar yine harikaydı. Geçmişle günümüz arasında bağ kuran klasikler arasından seçilmiş özenli parçalar eşliğinde üç boyutlu izledik sanki diziyi.

Gelelim konusuna… İlk sezon biliyorsunuz ki Sabrina’nın ismini Kara Kitap’a yazmasıyla sona ermişti. Dolayısıyla cüretkâr bir Sabrina izliyoruz bu sezonda. Karanlık Lord’a (Şeytan) bağlılığını kanıtlaması gereken genç bir kız hala normal olma çabasıyla yaşamını sürdürüyor. Bir yandan büyücülük okuluna giderken bir yandan da ölümlü arkadaşlarına uyum sağlamaya çalışarak Greendale Lisesi’ne devam ediyor.

Arkadaşları ile pek çok sorun yaşıyor. Cadılar dünyasında ise pek de popüler değil. Bir kadın olarak büyücü geleneklerini değiştirmeye ve geleceğe iz bırakmak istiyor.

Ä°lgili resim

Bu büyük devrimlere öncülük ederken aynı zamanda da kehanetlerin başrolü olarak pek çok imkansız olay yaşıyor. Büyücüler dünyasında bile garip kabul elden bu olayların ardından Sabrina’da bir tuhaflık olduğu herkesçe kabul ediliyor.

Harvey ve Nick arasında gidip gelen kalbi zaman zaman ona hainlik ediyor. Bazen duracağını sandığı kalbi bazen çok hızlı atmaya başlıyor. Bütün bunlar yaşanırken anne ve babasının başına gelenleri araştırmaktan da geri kalmıyor.

Açığa çıkan sırlar ve korkutan gerçekler ile Sabrina yepyeni maceralara atılıyor.

İyi seyirler…

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

You may also like...