Cristiano Ronaldo, lehine olan penaltıyı iptal ettirdi

Share

Futbolun yıldız isimlerinden Cristiano Ronaldo, Suudi Arabistan temsilcisi Al Nassr’da yaşanan bir maçta dikkat çeken bir olaya imza attı. Asya Şampiyonlar Ligi’nde oynanan Al Nassr-Persepolis müsabakasının ikinci dakikasında yaşanan bir pozisyon, hakemin verdiği penaltı kararını değiştirmesine neden oldu.

Maçın hakemi Ma Ning, Cristiano Ronaldo’nun ceza alanında düşmesi sonucu penaltı noktasını gösterdi. Ancak 38 yaşındaki futbolcu, hakemin kararını kabul etmedi. Hakemin yanına giderek pozisyonun penaltı olmadığını ifade eden Ronaldo, kararın değişmesini sağladı.

Bu olayın ardından karşılaşma golsüz berabere tamamlandı. Al Nassr, 13 puanla liderlik koltuğunda yer alarak son 16 turuna yükselmeyi garantiledi.

Ronaldo’nun sahadaki liderliği ve futbol zekası, sadece gol atmaktan öte, takımını saha içinde etkileyen bir oyuncu olduğunu bir kez daha gösterdi. Hakem kararlarına karşı duruşu, futbolculuğunun yanı sıra liderlik vasfına da vurgu yapmış oldu.

Enes Demircioğlu

Hayatta "gündem" dendiğinde çevresindeki herkesin kendisine koştuğu Enes, gündemi Serinletici ile dünyaya sunuyor. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi olan Enes, müziksiz yaşayamayanlardan...

You may also like...