Djokovic, 2023 ABD Açık erkekler şampiyonu oldu

Share

Tenis dünyasının efsanevi isimlerinden Novak Djokovic, ABD Açık’ta Rus rakibi Daniil Medvedev’i 3-0 mağlup ederek kariyerinin 24. grand slam şampiyonluğuna ulaştı. Bu zafer, Djokovic’in ABD Açık’taki dördüncü zaferi oldu ve turnuvayı kazanan en yaşlı tenisçi unvanını elde etti.

Maçın sonunda Djokovic, zaferi Amerikalı basketbol efsanesi Kobe Bryant’ı anarak kutladı. Bu dokunaklı an, spor dünyasının büyük isimlerinden birine saygı duruşunu simgeliyordu.

Djokovic, bu sezonki üçüncü grand slam zaferini kazandı ve Margaret Court’un grand slam zafer sayısına eşitlenerek tarihi bir başarıya imza attı. Ayrıca, turnuvayı kazanarak dünya sıralamasında yeniden birinci sıraya yükseldi.

Sırp raket, 24 grand slam zaferiyle tenis tarihindeki büyük isimler arasına adını yazdırdı ve kariyerinin zirvesindeki yerini sağlamlaştırdı.

Tolga Erbak

Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

You may also like...