Elon Musk, Vine’ı geri getirmek için anket düzenledi

Share

Elon Musk’ın olduğu ya da olmadığı her şey arasında, şirketlerine getirdiği tek gerçek değer dikkat çekici olması. Sürekli olarak konuşmanın ana konusu olma arzusu, şirketlerini iyi ve/veya kötü nedenlerle spot ışığında tutmaya yardımcı oluyor.

Bu hafta, Tesla’daki işten çıkarmalar ve Cybertruck ile ilgili başarısızlıkların arttığına dair raporların yanı sıra X’te Brezilya Hükümeti’ne karşı duruşunun tersine dönmesine dair daha fazla raporun ortasında Musk bir kez daha dikkatleri başka yöne çekmeye çalışıyor.

Ve okuduğunuz makaleye bakılırsa, bunun bir etkisi olduğu da açık.

X (eski adıyla Twitter) ekibi de bu konuda bir şeyler yapıyor ve X mühendisi Christopher Stanley Logan Paul’un eski Vine sayfasına aktif bir link paylaştı.

Vine ilk olarak 2017 yılında kapatılmış ve sunucu maliyetlerini düşürmek amacıyla tüm Vine klipleri devre dışı bırakılmıştı. Ancak X ekibi en azından uygulamanın kod tabanını ve yeni bir kitle için nasıl yeniden canlandırılabileceğini araştırıyor.

Musk, Kasım 2022’de Twitter’ı devraldığından beri Vine’ı geri getirme fikrini birkaç kez ortaya attı. Kavramsal olarak Vine, TikTok’un öncüsü ve TikTok şu anda milyarlarca kullanıcısı olan bir platform. Bu nedenle teoriye göre Vine da X’in geri getirmesi halinde çok büyük olabilir.

Ancak Vine’ın hiçbir zaman düşündüğünüz kadar popüler olmadığını (zirvede 200 milyon kullanıcıya ulaştı) ve Twitter’ın bundan nasıl para kazanacağını çözemediği ve en iyi Vine yaratıcılarına ödeme yapılmasını sağlayamadığı için Vine’ın çöktüğünü de belirtmek gerekir.

Esasen, Vine 2.0 birçok kişinin umduğu kadar harika olmayacak, muhtemelen aşırı popüler olmayacak ve muhtemelen harika bir fikir değil. Ancak yine de Elon’ın daha fazla dikkat çekmesine ve gerektiğinde dikkatleri başka yöne çekmesine yardımcı olacaktır.

Sevin Önder

Sevin Önder, fen fakültesi mezunu bir birey olarak bilgi ve yeteneklerini teknoloji ile harmanlamış bir yazar. Teknolojiye olan derin ilgisi, onu bu alandaki yenilikleri yakından takip etmeye yönlendirmiş ve bu alandaki gelişmelere olan tutkusuyla dikkat çekti. Aynı zamanda amatör bir müzisyen olan Sevin, boş zamanlarında müziğe olan ilgisini sürdürerek sanat ve bilim arasında kreatif bir denge kuruyor. Serinletici.com için yazdığı yazılar, Sevin'in geniş ilgi alanlarını kapsayarak teknoloji, müzik ve bilim gibi konularda bilgi sahibi olup bu bilgileri ilgi çekici bir şekilde aktarmasını sağlıyor.

You may also like...