Erkeklerin vücut dilinin deşifresi

Hepimiz çevremizdekilerle sözlerin çok ötesinde vücut dilimizle iletişim kuruyoruz. Bazılarını bilinçli olarak yapıyoruz ama çoğunu farkında bile olmadan gerçekleştiriyoruz. Karşımızdaki erkekler de aslında farkında olmadan bize söylediklerinin çok ötesinde mesajlar veriyor. İşte sizin için biz bu mesajları deşifre ettik bile…

Karşınızdaki erkek ne düşünüyor?

Karşınızdaki erkek bacak bacak üstüne atmışsa ve üstteki bacağını sallıyorsa, eyvah çok sıkılmış demektir. Hemen eğlenceli bir konu açın.
Kollarını göğüs hizasında kavuşturmuşsa savunmasız bir anında demektir. Ona kabul ettirmek istediğiniz bir şey varsa harekete geçmenin tam zamanı!
Çenesini tutan bir kişi büyük bir olasılıkla kafasında başka bir şeyler kuruyor demektir. Bu yüzden sizi dikkatle dinlemeyecektir, siz de önemli bir şeyler anlatacaksanız biraz erteleyin.

Sizden hoşlanıyor mu?

Her karşılaşmanızda kaşlarını yukarı kaldırıyorsa bu sizi görmekten mutlu olduğunun işareti.
Sizden hoşlanıyorsa sizin de ona ne hissettiğinizi merak ediyordur, o yüzden bakışlarınızı yakalamaya çalışacaktır.
Aşık erkek sizinle fiziksel temas kurmak ister. Ama bunu sizden karşılık alacağına emin olamadığından arkadaşça bir temas gibi göstermeye çalışır. Konuşurken kolunuza ya da omzunuza dokunur.
Aşkını gözlerinden anlamak için de gözlerini ne sıklıkla kırptığına dikkat edin. Gözleriyle size odaklanamayıp, sürekli gözlerini kırpıştırıyorsa bu da aşkın habercisidir.
Karşınızdaki erkekle konuşurken gözleri sık sık dudaklarınıza kayıyorsa sizi öpmenin hayalini kurduğuna emin olabilirsiniz.

Yalan mı söylüyor?

Burna hafifçe dokunma veya hafifçe ovma karşınızdaki erkeğin yalan söylediğinin işareti olabilir. Çünkü insanlar gerçekleri söylemekte zorlandıkları zaman kan basınçları yükselir ve burunlarındaki kılcal damarlara uygulanan baskıyla burunları kaşınmaya başlar.
Konuşurken ellerini ve kollarını minimum kullanıyorsa yalan söylüyor olabilir, dikkat!
Genel tavrından farklı mı davranıyor? Yalan söylerken sakin bir insan aniden heyecanlı davranırken, daha hareketli insanlar donuk tavırlarla konuşmaya başlarlar.
Ayakta da olsa oturuyor da olsa sırtını dik tutamıyorsa size yalan söylüyor diyebiliriz.
Elinde tuttuğu bir cisimden güç almaya çalışıyorsa o cismi onun yüzüne fırlatabilirsiniz çünkü karşınızdaki erkek sizi yalanlarıyla kandırmaya çalışıyor!

Elele