F1: Alonso, 2026 sonuna kadar Aston Martin ile yarışacak!

Share

Aston Martin takımı, geçtiğimiz perşembe günü öğleden sonra İspanyol pilot Fernando Alonso’nun geleceğiyle ilgili merakları sonlandırdı ve Alonso ile uzun vadeli yeni bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

Alonso’nun yeni sözleşmesi kapsamında en azından 2026 sonuna kadar takımda kalması bekleniyor ve ayrıca 2027 için bir opsiyon da içeriyor.

İspanyol pilotun mevcut sözleşmesi sezon sonunda sona erecekti ve çeşitli spekülasyonlar Alonso’nun takımdan ayrılıp Mercedes ya da Red Bull gibi başka takımlara geçebileceği yönündeydi. Hatta bazıları Alonso’nun spordan tamamen çekilebileceğini bile öne sürmüştü.

Ancak emekli olma kararı almayan Alonso, “ilk tercihi” olarak gördüğü Aston Martin’de kalmaya karar verdi.

Takımın patronu Mike Krack, “Fernando’nun Aston Martin Aramco’daki geleceğini garanti altına almak harika bir haber.” dedi. “Son 18 ayda güçlü bir işbirliği geliştirdik ve bu projenin başarılı olduğunu görmek için aynı kararlılığı sergiliyoruz.”

Krack ayrıca, Alonso’nun performansının her zamankinden daha iyi olduğunu ve Aston Martin Aramco’yu rekabetçi bir takıma dönüştürme konusunda kararlı olduğunu vurguladı.

Alonso ile yapılan bu uzun vadeli anlaşma, Honda ile güç ünitesi ortaklığının başlayacağı 2026 yılına kadar takımı bir arada tutmayı amaçlıyor.

Krack, “Birlikte daha inanılmaz anlar yaşamak ve daha fazla başarı elde etmek için sabırsızlanıyoruz.” şeklinde konuştu.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...