F1: Aston Martin, en az 2030 sonuna kadar sporda kalacak

Share

Aston Martin, Honda ile 2026 ve sonrası için uzun vadeli bir anlaşma imzaladıktan sonra, geçtiğimiz hafta Fernando Alonso ile iki yıllık bir sözleşme daha imzaladığını duyurdu. İspanyol sürücü, 2026 sonuna kadar Silverstone merkezli takım için yarışmaya devam edecek.

Racingnews365’den edinilen bilgilere göre Aston Martin, Formula 1’e olan bağlılığını pekiştirmek adına yeni planlar yapıyor. Şirket, anlaşmadaki bir opsiyonu kullanarak Formula 1 takımının ek hisselerini 20 milyon Sterlin karşılığında satın aldı ve en az 2030 yılına kadar Formula 1’de yarışmayı taahhüt etti.

Aston Martin CEO’su Lawrence Stroll, yatırımcılarla yaptığı bir toplantıda Aston Martin’deki son gelişmeler hakkında şunları söyledi: “Formula 1, yarış teknolojisini yol araçlarına taşıyarak verimliliğimizi ve güvenilirliğimizi arttırıp, işimizin doğasını geliştirmemize yardımcı oldu.”

Stroll, devam ederek şunları ekledi: “2,3 milyar izleyici, Formula 1 sayesinde İngiliz yarış yeşili içindeki Aston Martin’i yılın 24 hafta sonu görüyor. Tüm bunlar, daha genç müşterilerin Aston Martin araçlarını satın almasına katkıda bulunuyor.”

Aston Martin, Honda ile olan uzun vadeli ortaklık ve yeni hisse alımıyla birlikte Formula 1’e olan taahhüdünü net bir şekilde göstermiş oldu. Bu adımlar, markanın spor otomobil teknolojilerini geliştirme ve genç müşteri kitlesini çekme stratejisi doğrultusunda atılmış önemli adımlar olarak değerlendiriliyor.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...