F1: Carlos Sainz için Mercedes iddiaları güçleniyor

Share

İtalyan basınında çıkan haberlere göre, Carlos Sainz’ın 2024 sonrası için Mercedes ile anlaşma aşamasında olduğu belirtiliyor.

La Gazzetta dello Sport’un “bilgili kaynaklara” dayandırdığı son rapora göre, Carlos Sainz’ın gelecek sezon Mercedes için yarışacağına dair görüşmeler ileri bir aşamada.

Bu gelişme, Ferrari’nin Mercedes’le bir takas anlaşması yaptığı anlamına geliyor; zira Lewis Hamilton’ın gelecek sezon Ferrari’de Carlos Sainz’ın yerini alacağı iddia ediliyor.

Haberdeki iddialara göre, resmi duyurunun da gecikmeyeceği belirtiliyor.

Max Verstappen’in Mercedes’e geçiş söylentileri bir süredir konuşuluyordu ve bu haberler iki takım için de bir tür katalizör görevi görmüştü. Ancak artık bu söylentilerin sona erdiği görülüyor.

Bu süreçte Mercedes, boşalan koltuğu doldurmak için diğer adaylarla görüşmelerini sürdürüyordu ve deneyimli, zeki ve teknik yeteneklere sahip bir yarışçı olan Sainz’a karar kıldığı anlaşılıyor.

Haberde belirtildiğine göre, Sainz’ın seçilme nedenlerinden biri, iyi bir takım oyuncusu olması ve bulunduğu ortamda her zaman “pozitif bir atmosfer” yaratması.

Alman üretici, Sainz’ın George Russell ile iyi bir işbirliği içinde olmasını ve takımın gelişimine katkı sağlamasını bekliyor.

Carlos Sainz için bu seçeneğin oldukça cazip olduğu açık; zira Mercedes, kaynaklarıyla neredeyse tüm gridin hayalini süsleyen bir takım konumunda.

Eğer Sainz’ın Mercedes ile anlaşması doğrulanırsa, Kimi Antonelli’nin Formula 2’de kariyerine devam etmesi veya Williams ile Formula 1’e adım atması bekleniyor.

Söylentilere göre, Sainz’ın anlaşmasının 1+1 ya da 2 yıllık bir süreyi kapsayabileceği belirtiliyor.

İtalyan basını, Sainz’ın Mercedes’e geçişinin neredeyse kesinleştiğini iddia ediyor.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...