F1: Coulthard, ikinci pilot olmamak için Ferrari’nin teklifini geri çevirmiş

Share

Formula 1 dünyasının deneyimli isimlerinden David Coulthard, kariyerinin dönüm noktalarından birini paylaştı. İskoç pilot, 90’lı yılların sonlarına damgasını vuran dönemde Mika Hakkinen’in takım arkadaşı olarak tanınıyor. Ancak, Coulthard’ın Ferrari ile ilgili bir teklifi geri çevirdiği ortaya çıktı.

Coulthard, Formula Success podcast’ine yaptığı konuşmada Ferrari takımının efsane ismi Michael Schumacher döneminde teklif aldığını belirtti. İskoç pilot, Ferrari’nin o dönemki patronu Jean Todt ile Paris’teki evinde buluşarak takımda yarışma fırsatı hakkında görüşmeler yaptıklarını açıkladı.

Hatırladığına göre, Todt’un kendisine yardımcı pilotluk anlaşması teklif ettiğini ancak eşit şartlara sahip olmadığı sürece bu teklifi kabul etmeyeceğini belirten Coulthard, “Mesela ben dördüncü, Michael beşinci bile olsa onun geçmesine izin vermek zorundaydım. Ben de bu şartları kabul etmedim.” ifadelerini kullandı.

McLaren takımının teklifine vurgu yapan Coulthard, takım patronu Ron Dennis ve McLaren’ın her zaman eşit fırsatlar sunan sözleşmeler önerdiğini söyledi. Bu teklifin altında, takım patronunun talimatlarına uyma zorunluluğu olsa da Coulthard’a adil ve eşit bir fırsat verilmesi şartı bulunuyordu.

David Coulthard’ın bu kararı, kariyerindeki dürüstlüğü ve rekabetçi ruhuyla öne çıkmasını sağladı. İskoç pilot, bu tercihiyle kendisine olan güvenini ve profesyonellik anlayışını bir kez daha ortaya koymuş oldu.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...