F1: Helmut Marko, Perez’in 2024’te Red Bull’da kalacağı konusunda ısrarcı

Share

Formula 1 dünyasında son yarışlarda Sergio Perez’in geleceği konusundaki belirsizlikler artmış durumda. Meksikalı sürücü, son Meksika Grand Prix’sinin ilk turunda yarış dışı kaldı ve son beş yarışta sadece 21 puan toplayarak Lewis Hamilton’ın şampiyonluk mücadelesinde geriye düştü.

Eğer bu trend devam ederse, Perez’in koltuğunu alabilecek iddiaları gündemde. Red Bull’un danışmanı Helmut Marko, geçmişte Perez hakkında eleştirilerde bulunmuş olsa da son zamanlarda tutumu değişmiş gibi görünüyor.

Meksika’da Sky İtalya’ya verdiği röportajda, Marko, Perez’in 2024 sonuna kadar Red Bull takımında kalacağını bir kez daha vurguladı. Marko şunları söyledi: “Bu konuyu daha ne kadar tekrarlamam gerekiyor? Checo’nun 2024 için sözleşmesi kesin ve bu sözleşme uygulanacak.”

Marko ayrıca Perez’in Meksika Grand Prix’sinin ilk turuna kadar harika bir hafta sonu geçirdiğini ve temas yaşanmasaydı muhtemelen podyuma çıkacağını ekledi.

Red Bull’un danışmanı, Meksika’daki taraftarları da övgüyle andı. “Harikaydılar! İnanılmaz bir taraftar grubu vardı; çok sportiflerdi. Böylesine coşkulu bir atmosferi neredeyse hiç yaşamadım” dedi.

Bu açıklamalar, Perez’in Red Bull’daki geleceği hakkındaki spekülasyonları bir süreliğine yatıştırabilir, ancak Formula 1 dünyası daima sürprizlere açık bir yerdir. Bu yarışın ardından, Perez’in performansı ve takımdaki geleceği daha fazla tartışılmaya devam edecek gibi görünüyor.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...