F1 heyecanı bu hafta Brezilya’da

Share

Formula 1 heyecanı, bu kez Brezilya’da yüksek bir tempo ve aksiyonla devam edecek. Dünya Şampiyonası’nın 21. yarışı için Brezilya Grand Prix’si heyecanla bekleniyor.

Katar’da gerçekleşen 18. etap, Hollandalı Max Verstappen’in üst üste üçüncü kez dünya şampiyonluğunu kazandığı büyüleyici bir organizasyonla sona erdi. Şimdi gözler Brezilya’da, Sao Paulo kentindeki 4,3 kilometrelik Autodromo Jose Carlos Pace Pisti’nde düzenlenecek yarışa çevrildi. 71 turluk mücadele için sıralama turları yarın TSİ 21.00’da başlayacak. Cumartesi günü, 4 Kasım’da TSİ 21.30’da sprint yarışı heyecanı yaşanacak ve ana yarış ise 5 Kasım Pazar günü TSİ 20.00’de gerçekleşecek.

Bu sezon Formula 1’de Red Bull pilotları ön planda. Max Verstappen, 491 puanla liderlik koltuğunda. Takım arkadaşı Sergio Perez, 240 puanla ikinci sırayı alırken, Mercedes’in deneyimli pilotu Lewis Hamilton 220 puanla üçüncü sırada. Ferrari’den Carlos Sainz ve Fernando Alonso ise sırasıyla 183 puanla dördüncü ve beşinci sıralarda bulunuyor.

Takımlar arasında da büyük bir rekabet yaşanıyor. Red Bull, 731 puanla birinci sırada yer alırken, Mercedes takımı 371 puanla ikinci sırada bulunuyor. Ferrari, 349 puanla üçüncü sırada, McLaren 256 puanla dördüncü sırada ve Aston Martin 236 puanla beşinci sırayı elinde tutuyor.

Brezilya Grand Prix’si, sürprizlerle dolu bir yarışa sahne olabilir ve Formula 1 şampiyonasındaki liderlik mücadelesi daha da kızışabilir. Yarışseverler, bu heyecan dolu etkinliği kaçırmamak için sabırsızlanıyor.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...