F1: Lawson, Ricciardo’nun yerini alabilir

Share

Daniel Ricciardo, yeni sezonun ilk iki yarışında beklenenden düşük bir performans sergiledi. Bu durum, birçok uzmanı Avustralyalı pilotun kariyerinin sona ermesiyle ilgili spekülasyonlar yapmaya yönlendirdi.

Eğer Ricciardo’nun takımdan ayrılması gündeme gelirse, yerine geçebilecek potansiyel bir aday olan Liam Lawson, hazır olduğunu belirtti.

Red Bull Racing’in yedek pilotu Liam Lawson, Melbourne’deki yarış öncesinde Fox Sports TV kanalına konuk oldu ve bir soru üzerine direksiyona geçmeye hazır olduğunu ifade etti.

Ancak Yeni Zelandalı pilot, böyle bir durumun gerçekleşmesini beklemiyor. Lawson, şu şekilde açıklamalarda bulundu:

“Daniel’ın aracın potansiyelini keşfetme konusunda bilinçli olduğunu düşünüyorum ve eminim ki daha iyi bir performans göstermeye çalışıyor.

“Şu anda genç sürücülerin Formula 1’e adım atması hiç de kolay değil. Bu yıl, sürücü kadrolarında geçen yıla göre herhangi bir değişiklik olmadı. Dolayısıyla, bir koltuk için mücadele eden birçok isim var ve bu koltuğa oturmak oldukça zor.”

“Kendi adıma, hazır hissediyorum ama diğer sürücülerin de aynı şekilde hazır olduğunu biliyorum. Amacım, mümkün olan en kısa sürede direksiyon başına geçmek. Tabii ki, Red Bull için yarışmak harika olurdu ancak sonuç olarak Formula 1’de olmak istiyorum.”

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...