F1: Verstappen, Las Vegas Grand Prix’sini zaferle tamamladı

Share

Formula 1 Dünya Şampiyonası heyecanı, Las Vegas Grand Prix’siyle doruk noktasına ulaştı ve bu mücadeleden zaferle ayrılan isim Max Verstappen oldu. Red Bull takımının Hollandalı pilotu, ABD’nin Nevada eyaletindeki 6,2 kilometrelik Las Vegas Strip Pisti’nde gerçekleşen yarışı birinci sırada tamamlayarak sezonun pilotlar klasmanında zirveye oturdu.

Verstappen’in 1:29:08.289’luk muazzam performansı, bu sezonki zafer sayısını 18’e çıkararak kendi rekorunu bir kez daha geliştirmesine olanak tanıdı. Formula 1 kariyerinin 53. zaferini elde eden Hollandalı sürücü, tüm zamanların en çok yarış kazanan pilotları listesinde Alman pilot Sebastian Vettel’le birlikte üçüncü sıraya yerleşti.

Yarışta ikinci sırayı Ferrari’nin yetenekli pilotu Charles Leclerc alırken, Red Bull’un diğer pilotu Sergio Perez üçüncü oldu, bu da takım için çifte bir zafer anlamına geldi.

Las Vegas Grand Prix’sinin ardından pilotlar ve takımlar klasmanında puan sıralaması da netlik kazandı. Max Verstappen, pilotlar klasmanında büyük bir üstünlük kurarken, Red Bull takımı da takımlar sıralamasında liderliğini sürdürdü.

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın son yarışı olan Abu Dabi Grand Prix’si ise 26 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek. Bu büyük mücadele öncesinde Verstappen, zirvedeki yerini koruma mücadelesi verecek.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...