Formula 1 heyecanı bu hafta Katar’da devam ediyor

Share

Formula 1 Dünya Şampiyonası, sezonunun 18. yarışı için bu hafta sonu Katar’ın ev sahipliğinde nefes kesen bir mücadeleye sahne olacak. Lusail kentinde bulunan 5,419 kilometrelik pist, dünyanın en yetenekli pilotlarını bir araya getirecek.

Katar Grand Prix’sinin sıralama turları yarın akşam TSİ 20.00’de başlayacak. Ardından Cumartesi günü sprint sıralama turu ve yarışı heyecanla bekleniyor. Sprint yarışı önce TSİ 16.00’da başlayacak, ardından ana yarış TSİ 20.30’da start alacak. Pazar günü ise 57 tur sürecek olan ana yarış, TSİ 20.00’de başlayacak.

Şu ana kadar sezonun en hızlısı olan Max Verstappen, 400 puanla liderliği sürdürüyor. Onu takip eden isimler sırasıyla Sergio Perez, Lewis Hamilton, Fernando Alonso ve Carlos Sainz. Red Bull takımı da 623 puanla takımlar şampiyonasında liderliği koruyor.

Bu heyecan dolu yarış, Formula 1 dünyasının gözlerini bir kez daha Katar’a çevirmesine neden olacak.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...