Galaxy S24, Qualcomm ve Exynos işlemcilerle gelecek

Share

Samsung’un yeni telefon serisi Galaxy S24 hakkındaki gelişmeler heyecanla bekleniyor. Bu seri, Qualcomm ve Exynos işlemcilerle pazara sunulacak. İşlemci tercihi, özellikle S24 Ultra modelinde büyük önem taşıyor.

Samsung, 2024’ün ilk çeyreğinde Galaxy S24 serisini tanıtacak. Cristiano Amon, Qualcomm’un başkanı, bu yeni serinin iki farklı işlemci seçeneği sunacağını doğruladı. Ancak, serinin amiral gemisi modeli olan S24 Ultra’nın yalnızca Qualcomm işlemci (Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy) ile geleceği söylentileri dolaşıyor.

Samsung, çift işlemci stratejisine geri dönüyor. Qualcomm CEO’sunun açıklamaları, bu stratejinin geri döneceğini ve Qualcomm’un çoğunluk pazar payına sahip olacağını ortaya koydu. Önceki hafta Samsung, S24 modelinde Snapdragon 8 Gen 3 işlemci kullanacaklarını açıklamıştı ancak Exynos 2400 işlemcisinden bahsetmemişti.

Galaxy S24 serisi, farklı pazarlarda Exynos ve Qualcomm işlemcilerle sunulacak olsa da bu kez farklı bir yaklaşım izlenecek gibi görünüyor. S24 Ultra modelinin pazar fark etmeksizin yalnızca Snapdragon 8 Gen 3 “for Galaxy” işlemciyle geleceği, S24 ve S24 Plus modellerinin ise hem Exynos hem de Qualcomm işlemcilerini kullanacağı yönünde raporlar var. Geçmiş Galaxy S serisi telefonların satış performansına göre, S24 Ultra’nın muhtemelen en çok satan model olacağı tahmin ediliyor.

Emre Kalkan

Serinletici idari işler yöneticisi ve teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu.

You may also like...