Green Holding, Türkiye’yi Formula 1 arenasıyla yeniden buluşturabilir

Share

Green Holding, Formula 1 dünyasının popüler mekanlarından biri olan İstanbul Park’ta gerçekleşecek devasa bir yatırım projesi için harekete geçti.

Green Holding’in yönetim kurulu üyelerinden Green Fleet Genel Müdürü Remzi Duman ve Green Enerji Genel Müdürü Göktuğ Aydınlı, “Green İstanbul Park” adını verdikleri projeye 250 milyon dolarlık bir yatırım yapacaklarını ve 30 yıl boyunca tesisin işletmesini üstleneceklerini duyurdular. İstanbul’un turizm potansiyelini maksimum düzeyde değerlendirerek, şehre yeni bir canlılık getirecek olan Green İstanbul Park Projesi için ekiplerinin heyecanla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ettiler.

Remzi Duman, “Projemiz Türkiye’ye Formula 1 yarışlarına yeniden ev sahipliği yapma fırsatı sunacak. Ayrıca Moto GP gibi en az 50 ulusal ve uluslararası spor organizasyonuna da ev sahipliği yapmayı planlıyoruz. Green İstanbul Park, gençlerden yetişkinlere kadar geniş bir kitleye hitap ederken, 30 bin kişilik istihdam potansiyeliyle ülkemizin ekonomisine önemli bir katkı sağlamayı amaçlıyor. Green Holding’in bu yatırımı sadece Formula 1 pistiyle sınırlı kalmayacak; en az 300 bin metrekarelik yeşil alan içerecek olan tesiste, spor akademileri, eğitim merkezleri, otomobil müzeleri ve tema parkları gibi çeşitli alanlar da bulunacak. “365 Gün Yaşam Merkezi” misyonuyla yola çıktığımız projeyi, 18 ay içinde tamamlayacağız” dedi.

Ayrıca, Duman, yeni pistin ve tesislerin belirli dönemlerde Türk sporcuların ücretsiz olarak sportif faaliyetlerine ev sahipliği yapacağını da ekledi.

Green Enerji Genel Müdürü Göktuğ Aydınlı ise yatırımın topluma katkısını şu sözlerle değerlendirdi: “Misyonumuz, yaşam kalitesini artıran çözümler üretmek ve toplumun refahını yükseltmektir. İstanbul Park’a yapacağımız bu yatırım, bu misyona uygun önemli bir adım olacaktır.”

Yatırımın özelliklerine de değinen Aydınlı, “Yeni yerleşkelerimizde sıfır emisyon hedefimiz doğrultusunda rüzgar ve güneş enerjisi gibi yenilenebilir kaynakları aktif olarak kullanacağız. İstanbul Park, Türkiye’nin önde gelen yeşil bölgelerinden biri olacak ve tüm tesisler LEED sertifikasına uygun olarak inşa edilecek. Böylelikle, çevre dostu bir yaklaşımla tasarlanan ve işletilen bir yaşam alanı oluşturarak, sürdürülebilir bir çevre anlayışına katkıda bulunacağız” dedi.

Green Holding, yüzde yüz yerli sermayesiyle ve 1500 kişiye istihdam sağlayarak yazılım, enerji, elektrik, inşaat ve mekanik taahhüt, aydınlatma, araç kiralama, elektrikli şarj istasyonları, elektrikli araç kiralama, teknoloji, siber güvenlik, savunma ve tıp gibi birçok farklı sektörde hizmet sunmaktadır. Şimdi ise Green İstanbul Park Projesi ile turizmi güçlendirecek büyük bir projeyi hayata geçirmek için hazırlanıyor.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...