Haas, Formula 1 seviyesi için yetersiz bir takım mı?

Share

2023 Formula 1 sezonuna umutlu bir başlangıç yapmış olabilirler, ancak Haas takımı şu an itibariyle sezonun en zayıf performans sergileyen takımlarından biri olarak kabul ediliyor. Şampiyonada son sırayı paylaşıyorlar ve bu onlar için finansal açıdan büyük bir darbe anlamına geliyor.

Zaten finansal olarak güçlü olmayan bu Amerikan takımı, sezon sonuna kadar bu trende devam ederse daha da büyük bir finansal çıkmaza girebilirler. Şu an için ekip sahibi Gene Haas tarafından finanse ediliyor, ancak eski F1 sürücüsü Ralf Schumacher’e göre yakın bir gelecekte Gene Haas’ın zorlu bir karar vermesi gerekebilir.

Ralf Schumacher, Haas takımının mevcut durumu hakkında bazı eleştirilerde bulunarak, “Haas takımı, Nico Hülkenberg’e Formula 1’e dönme şansı tanıdı ve bu harika bir fırsat. Ancak takımın aldığı eleştiriler oldukça haklı.” diyor.

“Nico, takımın geldiği çıkmaza dikkat çekiyor. İlerledikçe, Haas’ın günümüz Formula 1 standartlarına uygun olmadığını düşünüyor.”

“Nico, ellerinden geleni yapıyor. Durumla ciddi şekilde ilgileniyor ve belki de bu takımdan kurtulma umuduyla mücadele ediyor gibi görünüyor. Ancak aynı zamanda onun sabrının taşmak üzere olduğunu da gözlemleyebiliyorsunuz.”

“Gene Haas, bu takıma önemli miktarda kaynak sağlamak zorunda. Ancak görünüşe göre bu parçaları bir araya getirmek o kadar da kolay değil. Haas takımının uzun vadede bu düzende rekabet etme şansı pek yok gibi görünüyor. Şimdi bir karar verme zamanı geldi. Belki de takımı satmak gibi seçenekler değerlendirilmeli.” dedi.

Ralf Schumacher’in bu açıklamaları, Haas takımının Formula 1 sahnesindeki geleceği hakkında belirsizliklerin olduğunu ve büyük kararların yakın zamanda alınması gerekebileceğini gösteriyor.

Gürsel Başak

Gürsel Başak, video oyunları oynamayı, televizyon izlemeyi, AI eğitmeyi ve sinemaya gitmeyi seven otuzlarının ortasında bir yaşam formudur. İlham verici ve heyecanlı ama aynı zamanda çok korkak ve biraz dengesiz olabilir. Yaban arılarına alerjisi olan Gürsel biraz kilolu ama bunun dışında kendini oldukça iyi durumda tanımlayan bir şekle sahiptir. Serinletici için başta "İsim, Şehir, Hayvan" köşe yazıları ile "Gürsel'in Mutfağı" yemek tariflerini hazırlayan Gürsel, sınır tanımayan içerik üretici olarak çok da fazla konu ayrımı yapmadan yazar da yazar... Orta sınıf bir mahallede büyüyen Gürsel, annesinin gençken onu sarhoş olan babasıyla bırakarak terk etmesinin şokunu halen üstünden atamadığını, gittiği her ortamda itiraf etmekten asla çekinmez.

You may also like...