Horner: Doğru işleri yaparsak F1’de her yarışı kazanabiliriz

Share

Red Bull takım patronu Christian Horner, bu sezon her yarışta en iyi performansı göstermeleri halinde tüm yarışları kazanabileceklerine inanıyor.

Red Bull F1’de bu sezon dokuz yarışın tamamını kazandı ve bunların birçoğunda rakiplerine büyük bir üstünlük sağladı.

Bu zaferlerin yedisini Max Verstappen elde ederken, diğer ikisini Sergio Perez aldı.

Red Bull ayrıca 30 yarışlık sezonda 25 galibiyet alarak %83’lük bir başarı oranına ulaştı. Bu da tüm yarışları kazanma şanslarının olduğunu gösteriyor.

Red Bull takım patronu Christian Horner, bu sezon tüm yarışları kazanma olasılıkları hakkında konuştu.

Horner, “Her Grand Prix’de sadece bir galibiyet alabiliyoruz!”

“Her Grand Prix’yi kazanabilir miyiz? Evet. Bunu başarabilir miyiz? Belki. Kimse bilemez. Güvenilirlik ve hava şartları önemli rol oynuyor. Bunları göz önünde bulundurmak zorundayız.”

“Gelecek hafta sonu Silverstone’da muhteşem bir yarış olacak. 2012’de Mark Webber’in kazandığı yarıştan beri burada galibiyet alamadık, bu yüzden bizim için F1 takviminde özel bir yer tutuyor.” ifadelerini kullandı.

Yarışın tartışmalı konularından biri de pist limitlerini ihlal eden sürücülere verilen cezalardı.

Horner bu konuda şunları söyledi: “Bence bu konuya bir çözüm bulunması lazım, çünkü bizi amatör gibi gösteriyor.”

“Eğer bu kadar çok sürücü pist limitlerini aşıyorsa, belki de gelecek yıl kerbün dışına biraz çakıl koyulabilir. Bu bölgeyi daha iyi düzenlemek gerekiyor.”

Gürsel Başak

Gürsel Başak, video oyunları oynamayı, televizyon izlemeyi, AI eğitmeyi ve sinemaya gitmeyi seven otuzlarının ortasında bir yaşam formudur. İlham verici ve heyecanlı ama aynı zamanda çok korkak ve biraz dengesiz olabilir. Yaban arılarına alerjisi olan Gürsel biraz kilolu ama bunun dışında kendini oldukça iyi durumda tanımlayan bir şekle sahiptir. Serinletici için başta "İsim, Şehir, Hayvan" köşe yazıları ile "Gürsel'in Mutfağı" yemek tariflerini hazırlayan Gürsel, sınır tanımayan içerik üretici olarak çok da fazla konu ayrımı yapmadan yazar da yazar... Orta sınıf bir mahallede büyüyen Gürsel, annesinin gençken onu sarhoş olan babasıyla bırakarak terk etmesinin şokunu halen üstünden atamadığını, gittiği her ortamda itiraf etmekten asla çekinmez.

You may also like...