İngiltere’de kamu dairelerine asılacak Kral 3. Charles portresi tanıtıldı

Share

İngiltere’de, tahtın yeni sahibi Kral 3. Charles’ın resmi portresi kamu dairelerine asılmak üzere tanıtıldı. Windsor Sarayı’nda çekilen bu geleneksel fotoğraf, Kral’ın Filo Amirali üniforması içindeki görüntüsüyle dikkat çekiyor, madalya ve onur nişanlarını sergiliyor.

Geçtiğimiz yıl, İngiliz hükümeti, portrelerin kamu binalarına asılmasının 8 milyon sterlinlik bir bütçe gerektireceğini açıklamıştı. Bu açıklama, kamuoyunda eleştirilere yol açmıştı. Ancak, Kral 3. Charles’ın portresi, Taç Giyme Töreni’nin resmi fotoğraflarını ve Kral ile Kraliçe Camilla’nın düğün fotoğraflarını çeken tanınmış fotoğraf sanatçısı Hugo Burnand tarafından özenle çekildi.

Kraliçe 2. Elizabeth’in uzun süre tahtta kalması nedeniyle, onun yerine kamu binalarında sadece tek bir resmi fotoğraf değil, farklı dönemlerde çekilmiş birçok fotoğrafı bulunuyordu. Ancak, Kral 3. Charles’ın portresi, bu geleneği devam ettirirken aynı zamanda modern bir dokunuşla öne çıkıyor.

Bu resmi tanıtım, monarşinin güncellenen yüzünü yansıtırken, portre sanatının ve geleneklerin nasıl evrimleştiğini gösteriyor. Kral 3. Charles’ın portresi, İngiltere’nin tarihinde yeni bir dönemin başlangıcını simgeliyor ve bu görsel öğe, kamu binalarında gelecek yıllarda izleyicilerle buluşacak.

Sema Doğan

Akdeniz Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olan Sema, İzmir'de özel bir şirkette danışman olarak çalışıyor. Konu film olduğunda izleyicilikten yorumlamaya her alanda heyecanına engel olamayan Sema'yı arkadaşları "Film Girl" olarak anıyor. Bununla birlikte teknolojiye büyük ilgi duyan Sema, Serinletici için kültür-sanat, yaşam ve teknoloji içerikleri sağlıyor.

You may also like...