Instagram hesabını silmeden Threads hesabını silmek artık mümkün!

Share

Sosyal medya devi Meta, Instagram’a bağlı olan mesajlaşma uygulaması Threads’in bazı özelliklerini değiştirmeye devam ediyor. Threads kullanıcıları artık Instagram profillerini silmeden Threads hesaplarını silebilecekler. Meta’nın bu değişikliği, kullanıcıların uzun zamandır talep ettiği bir özellik olarak öne çıkıyor ve Threads hesaplarını temizlemek isteyen kullanıcılar için memnuniyet verici bir güncelleme olarak karşılanıyor.

Güncelleme, Threads kullanıcılarının Instagram ve Facebook ana akışlarında gösterilmesini devre dışı bırakma seçeneğini içeriyor. Bu değişiklik, Threads’i Instagram’dan daha bağımsız hale getirmeye yönelik bir adım olarak değerlendirilebilir. Ancak her iki uygulama arasındaki bağlar hala güçlü bir şekilde devam ediyor.

Threads’e katılmak için hala bir Instagram hesabına ihtiyaç duyuluyor ve uygulamanın mesajlaşma özelliği Instagram’ın gelen kutusuna dayanıyor. Threads, Instagram profilinden alınan öneriler ve diğer bilgilerle de entegre çalışıyor. Meta’nın Threads’i Instagram’dan daha bağımsız hale getirme çabaları, uygulamanın gelecekte daha fazla özgürlüğe sahip olabileceğine işaret ediyor.

Meta ayrıca, Threads’i açık kaynak protokolü ActivityPub ile uyumlu hale getirmeyi planladığını belirtti. Bu, Threads’in daha geniş bir kullanıcı kitlesiyle etkileşimde bulunabileceği anlamına geliyor. Threads’in mevcut verilere göre aylık 100 milyona yakın kullanıcısı bulunuyor ve bu güncellemelerle birlikte daha da genişleyebilir.

Emre Kalkan

Serinletici idari işler yöneticisi ve teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu.

You may also like...