iOS 17 bugün yayınlanıyor, işte yenilikler!

Share

iOS 17, 18 Eylül 2023’te iPhone XS ve daha yeni modeller için kullanıma sunulacak. İşte iOS 17 ile birlikte gelen 10 yeni özellik:

  1. StandBy Modu: iPhone’unuzun şarjdayken uzaktan görüntülenmek üzere tasarlanmış, özelleştirilebilir bir ekran sunar. Bu modda, saat, takvim, fotoğraflar, hava durumu, müzik çalma denetimleri ve widget’lar gibi bilgileri görüntüleyebilirsiniz.
  2. Kişi Posteri: Başka bir kişinin iPhone’undaki bir telefon görüşmesi sırasında kişiselleştirilmiş bir görüntü oluşturmanıza olanak tanır. Bu poster, bir fotoğraf veya Memoji içerebilir.
  3. NameDrop: iPhone’ları birbirine yaklaştırarak iletişim bilgilerini kolayca paylaşmanızı sağlar.
  4. Sesli Mesaj: Sesli mesaj bırakırken gerçek zamanlı transkript oluşturmanıza olanak tanır.
  5. iMessage İyileştirmeleri: Satır içi yanıt gönderme, tüm iMessage uygulamalarını tek bir yerde toplama ve sesli mesajların metne dönüştürülmesi gibi yeni özellikler sunar.
  6. Etkileşimli Widget’lar: Ana Ekran, Kilit Ekranı ve StandBy görünümünde etkileşimli widget’ları kullanmanıza izin verir.
  7. Geliştirilmiş Otomatik Düzeltme: Daha iyi kelime tahmini ve satır içi metin tahmini önerileri sunar.
  8. Apple Haritalar: Çevrimdışı kullanım için harita indirme özelliği ekler.
  9. Çıkartmalar: Canlı çıkartmalar, emoji, Memoji ve iMessage çıkartma paketlerini tek bir yerden erişilebilir hale getirir.
  10. Hey Siri – Siri: Siri’yi çağırmak için “Hey Siri” yerine sadece “Siri” diyebilir ve ardışık komutlar verebilirsiniz.

Hande Sheref

Daha çocukken ailesiyle birlikte ABD'ye yerleşen Hande, Los Angeles'ın bitmeyen sıcak rüzgarlarıyla her güne daha olgunlaşmış ve bilge olarak uyandığına inanıyor. Bir gün ülkesine dönme hayalinden asla vazgeçmeyen Hande Sheref, hayatın tadını çıkartmaktan geri kalmıyor. Serinletici'de ağırlıkla dünya ve teknoloji çalışmalarında yer alan yazar, hayatın bir resim tablosu olduğuna inananlardan...

You may also like...