İstanbul diyaliz fiyatları

Share

İstanbul diyaliz fiyatları uygun fiyat seçenekleri ile özel diyaliz merkezlerinde hastanın tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde sunulur. Böbrek hastalığı olan kişiler diyaliz tedavisi görürler.

Böbrekler yiyecekler ile vücudumuza gelen atık maddelerin idrar yoluyla dışarı atılmasını sağlar. Böbrek yetmezliği olan bir kişide bu işlev yerine gelmediği için kandaki atık maddeler tehlikeli oranda birikmeye başlar.

Hastalığın kesin çözümü böbrek naklidir fakat uygun böbrek bulunana kadar bu süreç uzayabilir. Diyaliz makinesine bağlanarak gerçekleştirilen tedavi sayesinde yapay böbrek görevi görerek kan olması gerektiği gibi temizlenir. Diyaliz makinesi oldukça pahalı bir makine olduğu için merkezde tedavi görmek hastalar için daha uygun bütçeli olur. İstanbul diyaliz fiyatları hastanın durumuna göre belirlenir.

Böbrek hastalığı her insanda farklı durumda olabilir. İlk olarak uzman doktor tarafından muayene edilirsiniz. Muayene ve hastanın hikayesi dinlendikten sonra tedavi için size özel bir program çizelgesi yazılır. Diyaliz makinesi seansları haftada 3 veya 4 günde gerçekleştirilir. Bir seans 4 saat sürer. Bu süreler hastanın durumuna ve uzman doktorun kararına göre farklılık gösterebilir.

Haftanın her günü tedaviye gelmenize gerek olmadığı için planlamanızı buna göre yapabilirsiniz. Diyaliz makinesine giren hasta işlem sırasında acı duymaz. Seans devam ederken bulantı, baş dönmesi olursa doktor veya hemşire müdahale eder ve hasta rahatlatılır. Seans bitiminde kendinizi yorgun hissetmezsiniz.

Diyaliz Doktoru

Böbrek hastalığı oldukça ciddi bir hastalık olduğu için uzman doktor kontrolünde tedavi gerçekleştirilmelidir. İstanbul diyaliz fiyatları özel merkezlerde indirimli seçenekler ile görüşülebilir.

Kişilerde böbrek yetmezliği olduğunda yorgunluk, iştahsızlık, anormal kanamalar, uykusuzluk gibi problemler ortaya çıkar. Diyaliz tedavisine başlandığında bu semptomlar azalarak yok olur. Programa uymak ve hiçbir seansı kaçırmamak önemlidir.

Üre, ürik asit gibi maddeler vücudumuza yiyeceklerle gelir ve eğer atılmaz ve birikme olursa koma başta olmak üzere birçok olumsuz duruma yol açar. Böbrek yetmezliği olduğunda vücudumuzda üre birikmesi görülebilir. Bu durumun engellenmesi için diyaliz tedavisi şarttır. Hasta diyaliz tedavisine başladığında yaşadığı olumsuz semptomlar da azalmaya başlar. İstanbul diyaliz fiyatları seans sayısına ve sürelerine göre farklılık gösterir.

Diyaliz merkezinde hijyenik ortam tamamen sağlanır ve hasta her zaman doktor ve hemşire kontrolünde olur. Uzman doktor hastanın hikayesini dinler ve tedavi sürerken düzenli bir şekilde sonuçları kontrol eder. Bir süre sonra hastasını iyi şekilde tanıyarak tedavinin nasıl devam edeceğine dair yol gösterir.

Böbrek hastalığı olan kişiler beslenmesine ve günlük hayatına da dikkat etmelidir. Doktorun size tavsiye ettiği şekilde yaşamınızı idame ettirmeniz faydalı olur. Tedavi süresince hayata daha kolay bir şekilde adapte olduğunuzu hissedersiniz. Diyaliz makinesine bağlanan hasta seans bitince hemen ayağa kalkarak evine gidebilir. 4 saat süren seanstan sonra hasta kendini yorgun hissetmez.

Diyaliz Diyeti

Böbrek hastası olan ve diyaliz tedavisi göre hastalar yediklerine de dikkat etmelidir. Merkeze gittiğinizde uzman doktor size uygun olan bir beslenme programı çıkarmanıza yardımcı olur. İstanbul diyaliz fiyatları size her şey dahil olarak sunulur.

Servis hizmetini kullandığınızda trafikte çok yorulmamış olursunuz. Seans sonrası da adresinize bırakılırsınız. Birçok hasta merkezde olacağı için deneyimlerinizi paylaşabilir ve arkadaş olabilirsiniz.

Ülkemizde her yaştan böbrek hastası olduğu için doğru tedavi uygulanması oldukça önemlidir. Diyaliz tedavisine giren hastanın ömrü uzar ve yaşam kalitesi artar. Uzman doktor her zaman yanınızda olduğu için her konuda bilgi alabilir ve tedavinin gidişatına dair bilgi alabilirsiniz.

You may also like...