Liam Lawson: F1’de şimdilik yedek pilotum

Share

Liam Lawson, Formula 1 kariyerinde beklenmedik bir şekilde önemli bir adım attı. Macaristan Grand Prix’inden itibaren Daniel Ricciardo’nun yerine geçerek Red Bull Racing takımında yedek pilot olarak görev aldı. Ancak Lawson, sadece yedek pilot olarak değil, gelecekteki kariyerine dair de heyecan verici açıklamalarda bulundu.

Yeni Zelandalı pilot, Singapur Grand Prix’indeki 9. sırasıyla ilk puanlarını kazandı ve gözleri üzerine çekti. Ancak Red Bull Racing, 2024 sezonunda Lawson’ı yarış pilotu olarak düşünmüyor ve Yuki Tsunoda ile Daniel Ricciardo’nun devam etmesini planlıyor.

Lawson, bu duruma ilişkin olarak “Red Bull pilotu olmanın olumlu yanlarından biri, bu programda beş yıl geçirdiğim için, yüksek baskılı bir program olması.” dedi ve ekledi: “Ben bir Red Bull sürücüsüyüm, tüm Red Bull koltukları dolu ve maalesef bu benim için şimdilik yedek sürücü olacağım anlamına geliyor.”

Ancak genç yetenek, geleceğe dair umutlu. “Bu görevim sona erdiğinde (2025 için) ne gibi seçenekler olduğuna bakmaya başlayabilirim ama şu anda bu yarışlara odaklanmış durumdayım.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Red Bull Takım Patronu Christian Horner, Lawson’ın uzun vadeli bir planın parçası olduğunu ve test ve yedek pilot olarak görev yaparak deneyim kazanacağını belirtti. Williams takımının koltuğu gibi bir seçenek şu an için mümkün görünmese de, Lawson’ın gelecekte parlak bir Formula 1 kariyeri olabileceğini gösterdiğine inanılıyor.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...