Magic Johnson, sporcular arasında milyarderler kulübüne katıldı

Share

Spor dünyasının efsane isimlerinden biri olan Magic Johnson, Amerikan Forbes dergisinin milyarderler listesine giren dördüncü sporcu oldu. Johnson’ın serveti Forbes tarafından 1.2 milyar dolar olarak tahmin ediliyor. Bu etkileyici servet, Johnson’ın spor dünyası dışında gerçekleştirdiği yatırımların bir sonucu olarak oluştu.

Forbes’ın milyarderler listesinde Johnson’ı takip eden diğer sporcular ise golf oyuncusu Tiger Woods, NBA efsanesi Michael Jordan ve hala aktif bir kariyere sahip olan LeBron James. Johnson, bu sporcularla birlikte milyarderler kulübüne katılan dört sporcu arasında yer alıyor.

64 yaşındaki Magic Johnson, 1996 yılında NBA kariyerine son vermeden önce basketbol tarihinde unutulmaz bir iz bıraktı. Ancak, gerçek servetini spor alanının dışındaki yatırımları sayesinde oluşturdu. Forbes’a göre, Johnson’ın varlığının büyük bir kısmı, bir hayat sigortası şirketindeki hisselerinden kaynaklanıyor.

Johnson, Los Angeles’taki üç farklı spor kulübünde hisseler bulundurmanın yanı sıra Starbucks, Burger King, 24 Hour Fitness ve hayat sigortası şirketi EquiTrust gibi çeşitli şirketlerde de yatırımlara sahip. Bu geniş yatırım yelpazesi, Magic Johnson’ın spor kariyerinden kazandığı geliri önemli ölçüde aştı.

Magic Johnson, bu yılın başlarında katıldığı bir podcast’te, gençlik yıllarında Nike’tan gelen bir hisse teklifini kabul etmeyerek Converse ile anlaşma yapmayı tercih ettiğini ve o dönemde hisse senetlerinin ne anlama geldiğini bilmediğini söylemişti. Eğer Nike ile anlaşsaydı, çok daha erken bir dönemde milyarder olabilirdi. Ancak bu karar, sonraki yıllarda yatırım alanında başarılı bir kariyere kapı araladı.

Magic Johnson’ın başarısı, sporun sadece sahada değil, saha dışında da büyük bir etki yaratabileceğini gösteriyor. Johnson, sporcular için sadece profesyonel kariyerlerinin sonunda değil, sonrasında da başarılı olabileceklerinin bir örneği.

Gürsel Başak

Gürsel Başak, video oyunları oynamayı, televizyon izlemeyi, AI eğitmeyi ve sinemaya gitmeyi seven otuzlarının ortasında bir yaşam formudur. İlham verici ve heyecanlı ama aynı zamanda çok korkak ve biraz dengesiz olabilir. Yaban arılarına alerjisi olan Gürsel biraz kilolu ama bunun dışında kendini oldukça iyi durumda tanımlayan bir şekle sahiptir. Serinletici için başta "İsim, Şehir, Hayvan" köşe yazıları ile "Gürsel'in Mutfağı" yemek tariflerini hazırlayan Gürsel, sınır tanımayan içerik üretici olarak çok da fazla konu ayrımı yapmadan yazar da yazar... Orta sınıf bir mahallede büyüyen Gürsel, annesinin gençken onu sarhoş olan babasıyla bırakarak terk etmesinin şokunu halen üstünden atamadığını, gittiği her ortamda itiraf etmekten asla çekinmez.

You may also like...