Makyajlı 2023 Renault Clio 5 tanıtıldı

Share

Yeni Renault Clio, 2019’dan bu yana piyasada olan beşinci nesil modelin makyajlı versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Hatchback segmentinin en popüler araçlarından biri olan Clio, tasarımında önemli değişiklikler yapmış. Özellikle ön yüzde markanın logosunu çevreleyen ışık barı ve farların altından devam eden LED gündüz farları dikkat çekiyor. Bu yeni tasarım dilinin Renault’nun gelecek modellerinde de kullanılacağı söyleniyor.

Clio’nun agresifliğini artıran bir diğer unsur ise yeni donanım paketi Esprit Alpine. Bu paketle birlikte daha agresif bir ön ızgara ve özel renk seçenekleri sunan Clio, sportifliğini vurguluyor. LED ön farlar ise tüm donanım seviyelerinde standart olarak geliyor.

Arka tarafta ise aerodinamiği iyileştiren yeni hava menfezleri göze çarpıyor. Mat siyah renkle tamamlanan bu menfezler, Techno donanım paketinde parlak siyah renge bürünüyor. Clio, 7 farklı gövde rengi ve 5 farklı jant tasarımı ile kişiselleştirilebiliyor. Techno versiyonunda parlak siyah renkli 16 inç alaşım jantlar standart olarak sunuluyor.

Motor seçenekleri ise pek değişmemiş. Giriş seviyesinde 1.0 SCe atmosferik motor yer alırken, bir üstünde TCe 90 turbo motor bulunuyor. Clio’nun LPG’li versiyonları da Almanya’da satışa sunulacak.

Makyajlı Clio, Bursa’da üretilecek ve Haziran ayında Avrupa’da satışa çıkacak.

Doğan Kanzuk

İş dünyasının deneyimli ismi Doğan Kanzuk, kendine ayırdığı zamandan biraz daha feragat edip ekonomi, para, iş dünyası ve profesyonel hayata dair pek çok şeyi Serinletici penceresinden takipçilerine ulaştırıyor.

You may also like...