Makyajlı Tesla Model 3’ün test üretimi başladı

Share

Tesla Model 3’ün yenilenen versiyonu için deneme üretimi, “Project Highland” adı altında başlatıldı. Bu makyaj operasyonundan geçmiş Tesla Model 3, Çin’deki Gigafactory fabrikasında montajlanıyor.

Çin medyası, bu güncellenmiş elektrikli otomobilin seri üretiminin 2022 Eylül’ünde başlayacağını ve ilk teslimatların Ekim ayında gerçekleştirileceğini duyurdu. Yeni model, “Model 3 Highland” adıyla satışa sunulacak ve yaklaşık 27.700 dolar fiyat etiketine sahip olacak.

Güncellenen Model 3, CATL tarafından sağlanan M3P tipi lityum-manganez-demir fosfat batarya paketiyle güçlendirilecek. Bu batarya paketinin kapasitesi 66 kWh olarak belirlendi. Ayrıca, CATL firması Tesla’ya 2025 sonuna kadar lityum iyon piller sağlayacak. Ancak şirket henüz bu bilgiyi resmi olarak doğrulamadı.

Model 3 Highland’in ilk olarak uzun menzilli arkadan itişli varyantları Ekim ve Kasım aylarında teslim edilecek. Yeni Performans versiyonları ise Kasım 2023 ile Ocak 2024 arasında sahiplerine ulaşacak. Daha önce kamuflajsız fotoğrafı internete sızan makyajlanmış Tesla Model 3, otomobil tutkunları tarafından merakla bekleniyor.

Doğan Kanzuk

İş dünyasının deneyimli ismi Doğan Kanzuk, kendine ayırdığı zamandan biraz daha feragat edip ekonomi, para, iş dünyası ve profesyonel hayata dair pek çok şeyi Serinletici penceresinden takipçilerine ulaştırıyor.

You may also like...