Manchester United satılırsa, Şampiyonlar Ligi’nden men edilebilir

Share

Manchester United, önemli bir gelişmeyle karşı karşıya. Jim Ratcliffe’in kulübün yüzde 25’lik hissesini satın alması, Kırmızı Şeytanlar’ın Şampiyonlar Ligi’nden men edilme riskini beraberinde getirebilir.

Jim Ratcliffe’in, Manchester United’ın yüzde 25’ini 1.3 milyar sterlin karşılığında satın almasının, UEFA’nın çok kulüplü mülkiyet kurallarına aykırı düşebileceği belirtiliyor. Ratcliffe’in şu an itibariyle Nice’in sahibi olması, UEFA nezdinde sorun yaratabilir.

Bu durumda UEFA’nın koyduğu kurallara göre, iki takım da aynı anda Şampiyonlar Ligi’nde yer alamaz. İki kulübün de Şampiyonlar Ligi biletini almaları durumunda, daha yüksek sıralamayı elde eden kulüp turnuvaya katılabilecek, diğer kulüp ise men edilecek.

Şu an itibariyle Nice, Ligue 1’de PSG’nin sadece 1 puan gerisinde ikinci sırada yer alıyor. Öte yandan, Manchester United 6. sırada bulunsa da lider City’nin 7 puan gerisinde yer alıyor.

Bu potansiyel satın alma işlemi ve beraberinde getirebileceği Şampiyonlar Ligi men cezası, futbol dünyasında büyük yankı uyandırabilir ve kulübün geleceği açısından kritik bir dönemeç olabilir.

Enes Demircioğlu

Hayatta "gündem" dendiğinde çevresindeki herkesin kendisine koştuğu Enes, gündemi Serinletici ile dünyaya sunuyor. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi olan Enes, müziksiz yaşayamayanlardan...

You may also like...