Meta’nın Twitter rakibi ‘Threads’ uygulaması yakında geliyor

Share

Meta’nın Twitter ile rekabet edecek yeni uygulaması Threads, Google Play Store’da ortaya çıktı. Instagram hesabıyla kaydolabileceğiniz yeni sosyal ağ platformu, yakın zamanda kullanıma sunulacak.

Meta’nın Twitter’ın karşısına çıkarmayı planladığı Threads uygulaması, Android uygulama mağazasında görüntülendi. Uygulama henüz indirilmeye hazır değil ancak çok yakında herkesin erişimine açılacak. Peki, Meta Threads uygulaması nasıl bir deneyim sunacak?

Threads uygulaması, Instagram hesaplarınızla kolayca kaydolabileceğiniz ve kullanabileceğiniz bir platform olacak. Threads, Twitter’ın arayüzüne çok benzeyen bir tasarıma sahip olacak. Yeni bir gönderi oluşturduğunuzda karakter sayacı gözükecek ve ekleme yapmak için ataş simgesine dokunabileceksiniz. Gönderileri görüntülediğinizde beğeni, yeniden paylaşma, yanıtlama, başka uygulamada paylaşma ve kullanıcı resimleri daire şeklinde gözükecek. Profillerde Instagram ve Twitter’da olduğu gibi mavi onay rozetleri de bulunacak.

Threads uygulaması, Meta’nın 2023 başından itibaren geliştirmeye başladığı bir proje. Project 92 kod adıyla daha önce duyulan uygulama, ilk defa mağaza ekran görüntüleriyle karşımıza çıktı. Meta, uygulamanın resmî olarak ne zaman yayınlanacağını henüz duyurmadı ancak Google Play Store’da listelendiğine göre yakında Android telefon kullanıcıları için indirilebilir olması bekleniyor.

Mesnet Önal

Bir gün hayatta yaptığı veri analizlerinden sıkılan Mesnet, verinin kendisini yaratma macerasıyla çıktı yola. Önündeki engelleri her aşışında eski iş arkadaşlarına daha çok iş çıkartarak...

You may also like...