Michael Caine, kariyerini noktaladı

Share

Michael Caine, sinema dünyasının usta oyuncularından biri olarak uzun ve parlak bir kariyere sahip. Ancak 90 yaşına geldiğinde, kariyerini noktalama kararı aldığını açıkladı. Bu, Caine’in iki Oscar Ödülü kazandığı ve pek çok unutulmaz rolle izleyici karşısına çıktığı kariyerinin sonunu işaret ediyor.

Caine, daha önce emekli olduğunu ima etse de, cumartesi günü BBC’de katıldığı Today programında bu kararı resmiyete döktü. “Sürekli emekli olacağım diyorum. Bu sefer oldum” dedi.

Kendi düşüncelerini paylaşan Caine, “Bir filmde başrolü oynadım ve o film harika eleştiriler aldı. Daha fazlasını neden yapayım ki?” diye sordu.

Caine, artık başka başrol teklifleri alsa bile kariyerini düşüşe geçmeden noktalamak istediğini belirtti. “90 yaşında başrolde oynayabilirim, ancak belki 85 yaşında değil. Genç ve yakışıklı aktörler ile güzel aktrisler başrolleri alır. Bu yüzden bu noktada bırakabilirim” dedi.

Caine, daha önce de benzer açıklamalarda bulunmuştu. İngiliz oyuncu, bu kararın en son filmi olan The Great Escaper ile geleceğini sinyalini vermişti. Ancak daha önce de 2009’da Harry Brown ve 2021’de Best Sellers filminin sonları olduğunu iddia etmişti. Ayrıca, yakın zamanda The Guardian’a verdiği bir röportajda gelecek yıl çekilecek bir filmde Charles Darwin’i canlandıracağını belirtmişti.

Michael Caine, 130’dan fazla filmde rol almış ve İtalyan işi, The Dark Knight Üçlemesi gibi yapımlarla unutulmaz karakterlere hayat vermiştir. 90 yaşında emekliliğe adım atmış olsa da, kariyeri boyunca sinema dünyasına büyük katkılarda bulunmuş ve sayısız hayran kazanmıştır. Uzun ve parlak kariyeri ile sinema tarihinde ölümsüz bir iz bıraktı.

Sema Doğan

Akdeniz Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olan Sema, İzmir'de özel bir şirkette danışman olarak çalışıyor. Konu film olduğunda izleyicilikten yorumlamaya her alanda heyecanına engel olamayan Sema'yı arkadaşları "Film Girl" olarak anıyor. Bununla birlikte teknolojiye büyük ilgi duyan Sema, Serinletici için kültür-sanat, yaşam ve teknoloji içerikleri sağlıyor.

You may also like...