Ne izliyoruz: Joker (2019)

Share

Joker, popüler kültürdeki en ikonik kötü adamlardan biri olan Joker karakterine odaklanan bir psikolojik gerilim filmidir.

Filmin ana karakteri Arthur Fleck, bir palyaço ve komedyendir. Ancak, hayatında birçok zorlukla karşı karşıyadır. Toplumun dışlanmış bir kesiminde yaşayan Arthur, sürekli olarak şiddete maruz kalır ve hayatındaki her şeyden mutsuzdur. Kendine özgü bir gülen yüzü olan Arthur, zamanla iç dünyasındaki çatışmalarla mücadele etmeye başlar ve giderek Joker karakterine dönüşür.

Film, Joker karakterinin nasıl ortaya çıktığını ve toplumun onun yarattığı kaos ve şiddetle başa çıkmaya çalışmasını anlatır. Joaquin Phoenix’in olağanüstü performansı, sürükleyici hikayesi ve etkileyici görsel tarzıyla “Joker”, izleyicileri derin düşüncelere sevk eden bir film olarak tanınır.

Ancak, filmde şiddet, psikolojik bozukluklar ve toplumsal huzursuzluk gibi konular ele alınır, bu nedenle bazı izleyicilerin rahatsız olabileceğini veya rahatsız edici bulabileceğini belirtmek gerekir.

Gürsel Başak

Gürsel Başak, video oyunları oynamayı, televizyon izlemeyi, AI eğitmeyi ve sinemaya gitmeyi seven otuzlarının ortasında bir yaşam formudur. İlham verici ve heyecanlı ama aynı zamanda çok korkak ve biraz dengesiz olabilir. Yaban arılarına alerjisi olan Gürsel biraz kilolu ama bunun dışında kendini oldukça iyi durumda tanımlayan bir şekle sahiptir. Serinletici için başta "İsim, Şehir, Hayvan" köşe yazıları ile "Gürsel'in Mutfağı" yemek tariflerini hazırlayan Gürsel, sınır tanımayan içerik üretici olarak çok da fazla konu ayrımı yapmadan yazar da yazar... Orta sınıf bir mahallede büyüyen Gürsel, annesinin gençken onu sarhoş olan babasıyla bırakarak terk etmesinin şokunu halen üstünden atamadığını, gittiği her ortamda itiraf etmekten asla çekinmez.

You may also like...