Netflix, HBO dizilerini yayınlamak için Warner Bros Discovery ile anlaştı

Share

Netflix, Warner Bros Discovery’nin sahibi olduğu HBO’nun bazı dizilerini platformunda göstermek üzere bir anlaşma imzaladı.

Bu anlaşma kapsamında, HBO’da 2016-2021 yılları arasında yayınlanan ve beş sezonu bulunan Insecure dizisi Netflix’te izlenebilir hale geldi. Ayrıca, Band of Brothers, The Pacific, Six Feet Under ve Ballers gibi diğer HBO dizileri de yakında Netflix’e eklenecek. True Blood dizisi ise ABD dışındaki Netflix kullanıcılarına sunulacak. Bu dizilerin hepsi aynı zamanda Max (eski adıyla HBO Max) üzerinden de erişilebilir olacak.

Netflix’in platformuna eklenecek olan HBO dizileri arasında kanalın en popüler ve en çok ödül kazanan yapımları yer almıyor. Game of Thrones, Succession, The Sopranos ve The Wire gibi diziler şimdilik sadece HBO’nun kendi platformunda izlenebiliyor. Ancak Warner Bros Discovery, HBO’nun orijinal içeriklerini diğer platformlara da lisanslamaya açık olduğunu gösteriyor. Bu sayede firma, dünya çapında daha fazla izleyiciye ulaşarak gelirini artırmayı hedefliyor.

Warner Bros Discovery, Netflix’in milyonlarca abonesine sahip olduğu göz önüne alındığında, Insecure gibi diziler için Netflix ile anlaşmayı reddetmenin mantıklı olmadığını düşünüyor. Fakat Netflix’e gelecek olan diğer HBO dizilerinin ne zaman yayınlanacağı veya ne kadar süreyle platformda kalacağı henüz belli değil.

Sinem Bekler

Çeşitli gazetelerde muhabir olarak çalışan Sinem, yayıncılığın geleceğini online medyada görmesiyle son dönemdeki çalışmalarını bu yöne kaydırmaktan bir an bile kuşku duymadı. İşletme Bölümü mezunu olan Sinem, kültür sanat dünyasıyla da yakından ilgileniyor ve kendini tam bir başak kadını olarak nitelendiriyor.

You may also like...