Netflix’in zirvedeki dizisi; 3 Body Problem, ikinci sezon için umut veriyor

Share

Netflix platformunda bu hafta en çok izlenen dizi, 3 Body Problem oldu. Dizi, çıkışının üzerinden üç hafta geçmesine rağmen hâlâ zirvede olması, yüksek maliyetine rağmen 2. sezon onayı alma şansını arttırdı.

Çinli bilim-kurgu yazarı Liu Cixin’in ödüllü bilim-kurgu romanı “Üç Cisim Problemi”nden uyarlanan 3 Body Problem dizisi, 21 Mart’ta izleyicilerle buluştu. Game of Thrones’un yaratıcıları D.B. Weiss ve David Benioff’un Alexandre Woo ile birlikte hazırladığı dizi, seyirciler tarafından büyük ilgi gördü. Ancak ilk haftalardaki izlenme rakamları beklentilerin biraz altında kaldı. Özellikle ikinci haftada pek çok ülkede ilk sıradan düşmesi, endişe yaratmıştı. Çünkü 3 Body Problem, Netflix’in bugüne kadar hayata geçirdiği en pahalı dizilerden biriydi ve düşük izlenme rakamları 2. sezonun geleceğini riske sokabilirdi.

3 Body Problem, 2. Sezon İçin Umut Veriyor

Neyse ki 3 Body Problem, üçüncü haftasında gösterdiği performansla 2. sezon umudunu arttırdı. Aldığı olumlu yorumlar sayesinde gün geçtikçe yeni izleyiciler çeken dizi, 1-7 Nisan haftasında 8.3 milyon saat izlenerek Netflix’te bir numaraya yükseldi. Ayrıca Netflix, dizinin hâlâ 92 ülkede ilk 10’da yer aldığını duyurdu. 3 Body Problem’ın çıkışından üç hafta sonra bile hâlâ yeni izleyiciler çekiyor olması, dizinin geleceği açısından büyük önem taşıyor. Bu rakamlar, Netflix’i diziyi devam ettirmek için cesaretlendirebilir.

Geçtiğimiz hafta Netflix’te en çok izlenen dizi 3 Body Problem olurken, film kategorisinde ise Heart of the Hunter öne çıktı. Ancak film tarafında asıl dikkat çeken yapım Damsel oldu. Damsel, yedi hafta üst üste ilk 10’a girmeyi başararak kayda değer bir başarı elde etti.

Sevin Önder

Sevin Önder, fen fakültesi mezunu bir birey olarak bilgi ve yeteneklerini teknoloji ile harmanlamış bir yazar. Teknolojiye olan derin ilgisi, onu bu alandaki yenilikleri yakından takip etmeye yönlendirmiş ve bu alandaki gelişmelere olan tutkusuyla dikkat çekti. Aynı zamanda amatör bir müzisyen olan Sevin, boş zamanlarında müziğe olan ilgisini sürdürerek sanat ve bilim arasında kreatif bir denge kuruyor. Serinletici.com için yazdığı yazılar, Sevin'in geniş ilgi alanlarını kapsayarak teknoloji, müzik ve bilim gibi konularda bilgi sahibi olup bu bilgileri ilgi çekici bir şekilde aktarmasını sağlıyor.

You may also like...