‘Ölüm iyi bir çıkış yolu olabilir’

Bu yıl ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ ödülünü alan, Game of Thrones dizisinde Tyrion Lannister karakterine hayat veren Peter Dinklage, final sezonuyla ilgili açıklamalarına devam ediyor. Önümüzdeki aylarda ekrana veda etmeye hazırlanan Game of Thrones dizisinin başrol oyuncuları final ile ilgili konuşmaya devam ediyor.

Tyrion Lanniester rolünde izlediğimiz Peter Dinklage dizinin son derece güzel bir finale sahip olduğunu belirten ‘Ne olursa olsun, ölüm iyi bir çıkış yolu olabilir’ açıklamasında bulundu. Son set gününde final havasına giremediğini söyleyen Peter Dinklage, son gün buruk bir sevinç duyduğunu belirtti.

Peter Dinklage: ‘Oyuncunun ya da karakterin ismini vermeyeceğim ancak dizinin genç oyuncularından biri geçtiğimiz sezonun çekimlerini tamamladıktan sonra herkes darmadağın oldu. Bu kişi sette büyümüştü, anlıyorsunuz değil mi? Çocuklardı; şimdi ise birer yetişkinler ve işlerini tamamladılar. Sanki onların çocukluğa veda etmesine tanık olduk gibi. Game of Thrones’un yalnızca bir dizi olduğunu biliyorum ancak bizim hayatımızın içindeydi’ dedi. Game of Thrones’un final sezonu, 2019’un ikinci çeyreğinde izleyici karşısına çıkacak.

Cosmopolitan