Redmi, 10 yılda 1 milyar telefon satışına ulaştı

Share

Xiaomi’nin çevrim içi satışa odaklanan ve bütçe dostu telefonlar geliştirmek amacıyla oluşturduğu Redmi markası, 10 yıllık bir geçmişe sahip. Bu süre zarfında bağımsız bir marka haline gelen Redmi, geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ederek önemli bir rekora imza attı.

Xiaomi Grubu yöneticisi ve Redmi’nin başkanı Lu Weibing, markanın onuncu yılını kutlamak adına yaptığı açıklamada, Redmi akıllı telefonlarının toplamda 1 milyar adetlik satış rakamına ulaştığını duyurdu. Bu da yılda ortalama 100 milyon adetlik bir satış demek.

Redmi markası, akıllı telefon pazarının henüz gelişmekte olduğu 2013 yılında faaliyete geçti ve bu avantajı çok iyi değerlendirerek hızla büyüdü. Redmi, şimdiye kadar birçok bütçe dostu telefonun yanı sıra iddialı amiral gemileri ve oyun odaklı telefonlar da piyasaya sürdü. Şirket ayrıca yakın gelecekte, Dimensity 8300 yonga setini kullanacak olan Redmi K70 serisini tanıtarak teknoloji tutkunlarının beklentilerini yükseltiyor. Redmi’nin bu başarısı, fiyat-performans odaklı ve çeşitli segmentlere hitap eden stratejisinin ne kadar etkili olduğunu gösteriyor.

Mesnet Önal

Bir gün hayatta yaptığı veri analizlerinden sıkılan Mesnet, verinin kendisini yaratma macerasıyla çıktı yola. Önündeki engelleri her aşışında eski iş arkadaşlarına daha çok iş çıkartarak...

You may also like...