Renault/Dacia C-Neo: Duster tabanlı yeni sedan ve station wagon modeller geliyor

Share

Renault, Dacia markası altında heyecan verici bir yeni modelle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Duster’dan esinlenilen ve C-Neo kod adıyla bilinen bu araç, sedan ve station wagon olmak üzere iki farklı gövde tipiyle sunulacak. C-Neo, uygun fiyatlı Logan gibi modellerle rekabet edecek.

Yeni modelin Skoda Octavia gibi modellerle rekabet etmesi bekleniyor. Özellikle station wagon versiyonu, Peugeot 308 SW ve Skoda Octavia Combi gibi araçlara ekonomik bir alternatif sunacak ve aileler için ideal bir seçenek olacak.

C-Neo’nun, Duster ile aynı CMF-B platformunu kullanacağı biliniyor. Dolayısıyla Duster’dan tanıdığımız motor seçeneklerini de bu yeni modelde göreceğiz. Dış ve iç tasarımı da benzerlik gösterecek ve Fransız medyası tarafından yayınlanan görseller, sedan ve station wagon versiyonların tasarım detaylarını ortaya koyuyor.

Station wagon versiyonunun 4.6 metre uzunluğunda olması beklenirken, sedan versiyonunun uzunluğu henüz netlik kazanmış değil. Fiyatının ise yaklaşık olarak 22.000 euro olması bekleniyor. Yeni modelin 2026 yılında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Renault’un Duster temelli yeni sedan ve station wagon modelleri, otomobilseverlerin ilgisini çekecek gibi görünüyor.

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

You may also like...