Samsung, Fold Lite ve performansı yüksek FE modelleri sunabilir

Share

Teknoloji devi Samsung, gelecekteki stratejilerini belirlemeye yönelik önemli adımlar atıyor. Koreli haber kaynağı Naver tarafından paylaşılan bilgilere göre, Samsung’un yakın gelecekte karşımıza çıkaracağı modeller arasında bütçe dostu Fold Lite, güncellenmiş bir FE modeli ve Galaxy A serisi için konsolidasyon planları bulunuyor.

FE serisiyle ilgili olarak, Samsung’un yeni bir model üzerinde çalıştığı ve performanstan ödün vermeyecek bir cihaz sunmayı hedeflediği belirtiliyor. Bu model, iPhone Pro serisi veya Ultra amiral gemisinin kompakt bir versiyonu olarak düşünülebilir. Ancak henüz cihazın çıkış tarihi veya teknik detayları netlik kazanmış değil.

Fold Lite ise Samsung’un bütçe odaklı katlanabilir telefonlar kategorisindeki iddialı hamlelerinden biri olabilir. Ancak raporda, bu modelin nihai karara bağlanmadığı ve Galaxy Z Fold 6 ve sonrasında çıkabileceği ifade ediliyor. Ayrıca, harici bir ekrana sahip olmayan ve daha küçük bir harici ekrana sahip iki prototip üzerinde çalışıldığı belirtiliyor.

En dikkat çekici bilgilerden biri ise Galaxy S25 ve sonrası için tasarım değişiklikleri. Samsung’un, hem Galaxy A serisi hem de katlanabilir telefon segmentinde konsolidasyona giderek ana akım modellerde ağırlık kazanacağı belirtiliyor.

Ancak bu bilgilerin, şirketin gelecekteki planlarını tam olarak yansıtıp yansıtmayacağı belirsizliğini koruyor. Teknoloji dünyasındaki hızlı değişimlere ayak uydurmak adına Samsung’un stratejilerini sürekli güncellediği unutulmamalı. Ancak şu anki bilgiler, Samsung’un gelecekte heyecan verici yeniliklere hazırlandığını gösteriyor.

Olgu Atanay

Olgu, Serinletici'ye teknoloji stajyeri olarak hızlı bir giriş yaptı. Aynı hızı yazarlık yolunda kullanma konusunda en ufak bir kuşkusu yok.

You may also like...