Samsung Galaxy A55 ve Galaxy A35: Resmi görsellerle yakından tanıyalım

Share

Samsung’un merakla beklenen modelleri Galaxy A55 ve Galaxy A35, resmi basın görselleriyle karşımıza çıktı. Her iki telefonun detaylarına ve tasarımına dair sızıntılar zaten günlerdir konuşuluyordu, ancak şimdi resmi görsellerle bu modelleri yakından inceleme fırsatımız oldu. Samsung Hindistan tarafından yapılan açıklamaya göre, Galaxy A55 ve A35 modelleri, önümüzdeki hafta resmi olarak tanıtılacak.

Her iki telefon da, Samsung’un Key Island tasarım yaklaşımını benimsemiş durumda. Bu tasarım, güç ve ses tuşlarının etrafındaki yükseltilmiş alanı içeriyor. Cihazların ön yüzünde ise delik çentikli ekranlar dikkat çekiyor. Galaxy A55 ve Galaxy A35, boyut farkları haricinde neredeyse aynı tasarıma sahip.

Telefonların arka tasarımı ve kamera bölümünün dizilimi birbirine benziyor, ancak kullanılan donanımlarda farklılıklar görülmekte. Her iki telefonun ana kamerası 50 MP, ancak Galaxy A55’te 12 MP ultra geniş açı ve 5 MP makro kameralar bulunurken, Galaxy A35 modelinde 8 MP ultra geniş açı ve 5 MP makro kamera yer alıyor. Ön kameralar ise Galaxy A35’te 13 MP, Galaxy A55’te ise 32 MP çözünürlüğünde.

Her iki telefon da 25W hızlı şarj kapasitesine sahip 5.000mAh bataryayla güçlendirilmiş durumda. Galaxy A55, 6.5 inçlik Super AMOLED, 120Hz, HDR10+ ekran özellikleriyle dikkat çekecekken, Galaxy A35 modelinde 6.6 inç Super AMOLED 120Hz ekran bulunacak. Telefonların işlemcileri ise sırasıyla Exynos 1480 ve Exynos 1380 yongaları olacak.

Samsung, her iki telefon için 4 büyük işletim sistemi güncellemesi ve 5 yıl güvenlik güncellemesi desteği vadederken, tanıtım etkinliğinin 11 Mart’ta gerçekleşeceğini açıkladı. Galaxy A55 ve A35, bu resmi lansmanla birlikte detaylarıyla ortaya çıkacak ve kullanıcılara yeni birer alternatif sunacak.

Olgu Atanay

Olgu, Serinletici'ye teknoloji stajyeri olarak hızlı bir giriş yaptı. Aynı hızı yazarlık yolunda kullanma konusunda en ufak bir kuşkusu yok.

You may also like...