Samsung Galaxy AI, eski cihazlara geliyor! İşte modeller…

Share

Samsung, son yıllarda yapay zeka üzerine yoğunlaşan markalardan biri haline geldi. Güney Koreli üretici, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Unpacked etkinliğinde Galaxy AI adını verdiği yapay zekasını tanıttı. Başlangıçta Galaxy S24 ailesinde kullanılacak olan bu yapay zeka, görünüşe göre eski akıllı telefonlar ve tabletler için de sunulacak. İşte Samsung Galaxy AI’nın alacağı modeller!

Samsung’a yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, Galaxy AI yakın gelecekte Galaxy S23, Galaxy Tab S9 serisi, Galaxy S23 FE, Galaxy Z Fold5 ve Galaxy Z Flip5 modellerine gelecek. Henüz net bir tarih belirlenmemiş olsa da, bu özelliğin bu yılın ilk yarısında kullanıma sunulması bekleniyor.

Samsung, S24 serisine eklediği yapay zeka özelliklerini Galaxy AI olarak adlandırıyor. Şirket, yapay zekayı mobil deneyimin temel bir parçası haline getirerek, Google Asistan ve ChatGPT gibi benzer kullanımları sunmayı hedefliyor.

Galaxy AI, aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebiliyor:

  • Mesajları ve belgeleri AI ile gerçek zamanlı çevirme
  • Telefon görüşmelerini AI ile 13 farklı dil arasında çeviri
  • Mesajları tekrar yazmadan önce tonu ayarlamak
  • Düzenlenmiş fotoğrafları AI ile tamamlama
  • Ses deşifrelerinde AI ile konuşmacıları tanımlama

Ayrıca, Samsung ve Google arasındaki iş birliği sayesinde “Circle to Search” adlı bir özellik tanıtıldı. Kullanıcılar, fotoğraflarda herhangi bir nesneyi daire içine alarak Google’da arama yapabilecekler.

Emre Kalkan

Serinletici idari işler yöneticisi ve teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu.

You may also like...