Samsung’tan uygun fiyatlı katlanabilir telefon beklentisi başka bahara

Share

Samsung’un Galaxy S24 serisi için hazırlıklarını sürdürdüğü bir dönemde, beklenen uygun fiyatlı katlanabilir telefon haberleri hayal kırıklığı yarattı.

Şirket, orta sınıf bir katlanabilir telefon üretme planlarını reddetti ve son dönemde ortaya atılan söylentileri yalanladı.

400 ila 500 dolar arasında bir fiyat etiketiyle geleceği söylenen uygun fiyatlı katlanabilir telefon söylentileri, bir Samsung sözcüsü tarafından yalanlandı. Sözcü, “Orta seviyede fiyatlandırılan katlanabilir akıllı telefonlar üretmeyi planlamıyoruz ve son söylentiler asılsız” dedi. Bu açıklama, katlanabilir telefon pazarında rekabetin giderek arttığı bir dönemde şaşırtıcı oldu.

Şu anda orta sınıf katlanabilir telefon rekabetinde tek rakip olan Motorola’nın Razr 40 modeli, Samsung’un bu kararıyla biraz daha avantaj kazanmış oldu. Motorola’nın telefonu, başlangıçta 699 dolar olarak tanıtılmıştı ancak şu anda 499 dolara kadar düşmüş durumda. Bu fiyat, Samsung’un söylentilerle gündeme gelen orta sınıf Galaxy Z modeliyle benzer bir seviyede.

Samsung, ayrıca katlanabilir FE (Fan Edition) telefonlar konusunda da bir açıklama yaptı. Şirket, henüz bu konuda bir planlarının olmadığını belirterek, “Belki de bu, yakın gelecekte bir şeylere karar verilmesi için hala zaman olduğu anlamına geliyordur” dedi. Bu durum, Galaxy Z Fold&Flip serisine bir FE modeli eklenme olasılığını gündeme getiriyor. Samsung, uzun süredir ana akım Galaxy “S” FE modellerine destek veriyor ancak katlanabilir serideki bu konuda henüz bir karar yok gibi görünüyor.

Olgu Atanay

Olgu, Serinletici'ye teknoloji stajyeri olarak hızlı bir giriş yaptı. Aynı hızı yazarlık yolunda kullanma konusunda en ufak bir kuşkusu yok.

You may also like...