Samsung’tan Fitness Odaklı Yeni Akıllı Saat

Share

Samsung’un fitness odaklı yeni saati gün ışığına çıktı. FCC (Amerikan Federal İletişim Komisyonu) sertifikasında ortaya çıkan saat, Samsung Gear Sport ismiyle karşımıza çıkıyor. Tizen işletim sistemiyle gelmesini beklediğimiz saatin yayınlanan taslak çizimine bakıldığında arka tasarımı gözler önüne seriliyor.

Dikdörtgen tasarımlı Gear Fit’in aksine Gear S’de olduğu gibi yuvarlak bir ekranın yer alacağı söylenen saatin, Wi-Fi ve Bluetooth gibi bağlantılara destek vereceği konuşuluyor. Cihazın bir akıllı saat olacağı iddia edilse de Samsung Gear Sport’un bir fitness odaklı bir aktivite takip cihazı olma olasılığı da bulunuyor.

samsung gear sport

Gear S3 modeliyle yüksek pil ömrü vadeden Samsung’un yeni cihazı Gear Sport’ta da yüksek pil ömrü sunacağı ifade ediliyor. Apple’ın akıllı saati Apple Watch’ta fitness yeteneklerine odaklanmasının ardından Samsung’un da yeni cihazında spor özelliklerini hedef alacağı belirtiliyor. Teknik özellikleri henüz açığa çıkmayan Samsung Gear Sport’un 1-6 Eylül tarihleri arasında Berlin’de düzenlenecek IFA Fuarı’nda tanıtılması bekleniyor.

Log

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...