Snapdragon 8 Gen 4, Apple M2’dan daha hızlı olacak

Share

Mobil teknoloji dünyasında heyecan verici gelişmeler yaşanıyor. Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 3 ile büyük bir sükse yaptıktan sonra, gelecek nesil işlemcisi Snapdragon 8 Gen 4’ün detayları merakla bekleniyor. Snapdragon 8 Gen 4, 3nm üretim süreciyle piyasaya sürülerek büyük bir performans artışı sunacak.

Gelen bilgilere göre, Snapdragon 8 Gen 4 işlemcisinde kullanılacak olan Adreno 830 grafik birimi, 3DMark Wild Life Extreme testinde 7200 puan alarak, 8 GPU çekirdekli Apple M2 işlemcisini %10 daha yüksek performansla geride bırakacak. Bu, grafik performansı açısından oldukça etkileyici bir gelişme.

Ayrıca, işlemcinin CPU performansı da oldukça iddialı. İddialara göre Snapdragon 8 Gen 4, Geekbench 5’in tek çekirdek testinde 2000 puanın üzerinde bir performans sergilerken, çok çekirdekli testte 8600 puanın üzerine çıkacak. Bu iddialar, Qualcomm’un son yıllarda işlemci teknolojisi konusundaki başarısını gözler önüne seriyor ve Snapdragon 8 Gen 4’ün gelecek yılın sonlarına doğru tanıtılması bekleniyor.

Mobil cihaz kullanıcıları ve teknoloji meraklıları, bu yeni işlemcinin getireceği yüksek performansı ve yenilikleri heyecanla beklemeye devam ediyor. Qualcomm’un işlemci teknolojisiyle sunduğu gelişmeler, mobil dünyada büyük bir rekabeti de beraberinde getirecek gibi görünüyor.

Gürsel Başak

Gürsel Başak, video oyunları oynamayı, televizyon izlemeyi, AI eğitmeyi ve sinemaya gitmeyi seven otuzlarının ortasında bir yaşam formudur. İlham verici ve heyecanlı ama aynı zamanda çok korkak ve biraz dengesiz olabilir. Yaban arılarına alerjisi olan Gürsel biraz kilolu ama bunun dışında kendini oldukça iyi durumda tanımlayan bir şekle sahiptir. Serinletici için başta "İsim, Şehir, Hayvan" köşe yazıları ile "Gürsel'in Mutfağı" yemek tariflerini hazırlayan Gürsel, sınır tanımayan içerik üretici olarak çok da fazla konu ayrımı yapmadan yazar da yazar... Orta sınıf bir mahallede büyüyen Gürsel, annesinin gençken onu sarhoş olan babasıyla bırakarak terk etmesinin şokunu halen üstünden atamadığını, gittiği her ortamda itiraf etmekten asla çekinmez.

You may also like...