Star Wars Rogue One, The Force Awakens’in Altında Kaldı

Share

Star Wars serisinin şimdilik en yeni filmi olan Rogue One: A Star Wars Story, 16 Aralık 2016’da vizyona girmişti. Buena Vista tarafından yayınlanan ve 200 milyon dolarlık çekim bütçesi bulunan film, gösterimde olduğu 60 gün toplamında 1 milyar 48 milyon dolarlık gişe hasılatı elde etti.

Bu, tabii ki ciddi bir rakam, ama önceki filmle kıyaslarsak düşüş söz konusu.

2015’te vizyona giren ve 245 milyon dolarlık çekim bütçesi bulunan The Force Awakens, gişedeki 168 gün toplamında 2 milyar 68 milyon dolarlık hasılat elde etmişti. Tabii bu film için ciddi tanıtım ve promosyon çalışmaları da yapılmıştı.

Sırada ne mi var? Tabii ki Star Wars: The Last Jedi var. O da 15 Aralık 2017’de vizyonda olacak ve Star Wars serisi yoluna son hızla devam edecek.

Teknokulis

Tolga Erbak

Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

You may also like...