Tesla Cybertruck, menzil konusunda hayal kırıklığı yarattı

Share

Tesla’nın elektrikli pick-up’ı Cybertruck, sahiplerini menzil konusunda hayal kırıklığına uğrattı. İki kullanıcının araçlarıyla 16 bin kilometre yol yapması, Cybertruck’ın gerçek dünya koşullarındaki menzilini gün yüzüne çıkardı.

Tesla’nın belirttiğine göre, Cybertruck’ın dört tekerlekten çekişli temel versiyonu 547 km, daha güçlü CyberBeast modeli 515 km ve 2025 yılında teslimatları başlayacak olan en uygun fiyatlı arkadan çekişli versiyonu ise tek bir şarjla 402 km’ye kadar menzil sunuyor.

Ancak, Cybertruck sahipleri bu iddiaların gerçekle uyuşmadığını belirtiyor. Yaklaşık 16.093 km yol yapan iki kullanıcı, aracın tam şarjla gerçek dünya koşullarında sadece 332 km yol yapabildiğini ifade etti. Ayrıca, %80 şarj olduğunda menzilin 264 km’yi geçmediğini belirttiler.

Bu durum, Cybertruck’ın gerçek dünya koşullarında vaat edilen menzil değerinin oldukça altında performans gösterdiğini ortaya koyuyor. Hız, lastikler, rüzgar, sıcaklık gibi birçok faktör menzili etkileyebilir, ancak burada dikkat çeken nokta, iddia edilen menzil ile pratikte elde edilen menzil arasındaki büyük fark.

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

You may also like...