Threads’in uzun süredir beklenen web versiyonu sonunda kullanıma sunuldu

Share

Meta, önceden Twitter olarak bilinen X’e rakip olan Threads adlı sosyal ağını Instagram çatısı altında buluşturarak web platformuna taşıdı. Bu sayede Threads’in birçok özelliği web üzerinden erişilebilir hale geldi.

Threads.net aslında platformun başlangıcından beri mevcuttu ancak sadece bireysel profilleri görüntülemek için kullanılabiliyordu. Giriş yapılamıyor, paylaşımlar beğenilemiyor veya paylaşılamıyordu. Masaüstü web arayüzü, mobil uygulamadakiyle benzerlik gösteriyor; gezinme simgeleri sayfanın üst kısmında yer alıyor ve “Sizin İçin” ile “Takip Edilenler” akışları arasında geçiş yapmak için sol alt köşede bir düğme bulunuyor.

Ancak web deneyimi, mobil uygulamada yapılabilecek her işlevi henüz sunmuyor. Örneğin profil düzenleme veya Instagram DM’lerine gönderi gönderme gibi işlemler şu an için web arayüzünde gerçekleştirilemiyor. Ayrıca bir thread gönderisini alıntılama özelliği de henüz mevcut değil, ancak yakında ekleneceği belirtiliyor.

Eksikliklere rağmen, Threads’in temel işlevselliğinin web versiyonunda olması bile oldukça olumlu bir adım. Çoğu kişinin gününü bilgisayar başında geçirdiği göz önüne alındığında, Threads’e web üzerinden erişmek kullanıcı sadakatini artırabilir. Threads zaten başlangıçtaki kullanıcı sayısının yüzde 70’ten fazlasını kaybetmiş durumda. Meta, bu durumu yeni eklenen özelliklerle düzeltmeyi amaçlıyor.

 

Emre Kalkan

Serinletici idari işler yöneticisi ve teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu.

You may also like...