TOGG T10F modeli resmen tanıtıldı!

Share

Elektrikli otomobil üreticisi TOGG, CES 2024 fuarında merakla beklenen modeli T10F’i resmen tanıttı. Geçtiğimiz yıl T10X modeliyle dikkatleri üzerine çeken TOGG, şimdi de T10F ile otomobil tutkunlarını heyecanlandırmaya hazırlanıyor. Tanıtım etkinliğinde TOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, T10X’in başarılarından bahsederek yeni modelin özelliklerini açıkladı.

T10X modelinin Türkiye’de en çok satan elektrikli araç olduğunu vurgulayan Karakaş, bu başarıyı taçlandırmak adına T10F’i sahneye taşıdıklarını söyledi. T10F, 20 Ocak’ta satışa sunulacak ve ilk etapta Almanya’da piyasaya sürülecek. TOGG, Avrupa’daki diğer ülkelerde de hızla yayılmayı hedefliyor.

TOGG’un yeni modeli T10F, konsept halinden çok daha olgun bir tasarıma sahip. Fastback formuyla dikkat çeken araç, kullanıcı dostu ve akıllı yaşam çözümleri sunarak sürekli internet bağlantısıyla güncel kalma avantajını taşıyor. T10F, RWD (standart menzil arkadan itiş), RWD (uzun menzil arkadan itiş) ve çift motorlu olmak üzere üç farklı teknik ve iki farklı donanım seçeneği sunacak.

T10F’in güçlü performansı da gözlerden kaçmıyor. 160 kW / 218 Beygir güç ve 350 Nm tork üreten T10F RWD modeli, iki farklı batarya seçeneğiyle 350+ ve 600 kilometreye varan menziller sunacak. Ayrıca çift motorlu AWD versiyonu, 0-100 km/s hızlanmasını 4,6 saniyede tamamlayarak 530 kilometreye kadar menzil sağlamayı hedefliyor.

T10F, şıklığı, teknolojisi ve çevre dostu özellikleriyle geleceğin otomobilini bugünden kullanıcılara sunuyor. TOGG’un bu modeliyle elektrikli otomobil dünyasında yeni bir çığır açması bekleniyor.

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

You may also like...