Twitter, ‘X’ oluyor

Share

sosyal medya devi Twitter’ın yeni sahibi olan Elon Musk, platformun logosunu ve ismini değiştireceğini açıkladı. 23 Temmuz Pazar günü Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Twitter logosundaki kuş sembolünü kaldırarak yerine X harfini koyacağını belirtti.

Musk, bu kararının gerekçesini şöyle açıkladı: “Twitter markasını ve kuşları geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Çünkü X harfi, insanların farklılıklarını ve özgünlüklerini daha iyi yansıtıyor.”

Musk, ayrıca yeni logo tasarımının bir örneğini de takipçileriyle paylaştı. Siyah bir zemin üzerinde beyaz bir X harfi görülüyordu. Ancak Musk, bu tasarımın kesin olmadığını, daha iyi bir X logosu bulunması halinde en kısa sürede duyuracağını da sözlerine ekledi.

Elon Musk, Twitter’ı satın aldığından beri platformda birçok değişiklik yapmış ve bunlarla ilgili çeşitli tepkiler almıştı. Marka değişikliği kararı da büyük bir yankı uyandırdı ve tartışmalara neden oldu.

Enes Demircioğlu

Hayatta "gündem" dendiğinde çevresindeki herkesin kendisine koştuğu Enes, gündemi Serinletici ile dünyaya sunuyor. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi olan Enes, müziksiz yaşayamayanlardan...

You may also like...