Üçüncü nesil Nissan Leaf’in detayları netleşiyor

Share

Üçüncü nesil yeni Nissan Leaf hakkında bazı detaylar gün yüzüne çıktı. Nissan Leaf, ücüncü nesilde önemli bir dönüşüm geçiriyor ve bir crossover’a dönüşüyor.

Nissan Leaf ile ilgili bilgiler Automotive News internet sitesi tarafından paylaşıldı.

Yeni Nissan Leaf, 2026’da piyasaya sürülecek olmasına rağmen, Los Angeles’ta düzenlenen yıllık özel bir etkinlikte Kuzey Amerika bayilerine önceden gösterildi. Katılan bayilerden biri, elektrikli araçla ilgili bazı ayrıntıları paylaştı.

Ortaya çıkan bilgilere göre, yeni Leaf, Nissan Ariya’nın daha küçük bir versiyonu gibi görünüyor. Zaten daha önce yayınlanan tasarımlar bu benzerliği öngörmüştü. Bu benzerlik, her iki modelin CMF-EV platformunu paylaşacak olmalarından kaynaklanıyor.

Yeni Nissan Leaf'in detayları belli oldu: Kökten değişecek

Bayi ayrıca 2026 Nissan Leaf’in menzilinin, şu anki neslin en “uzun menzilli” versiyonuna göre yaklaşık %25 daha fazla olacağını ifade etti. Şu anki en üst modelin 364 km menzile sahip olduğu göz önüne alındığında, yeni model tek bir şarjla yaklaşık olarak 450 km yol gidebilecek.

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

You may also like...