Vegan fenomen Zhanna Samsonova hayatını kaybetti

Share

Zhanna D’Art olarak da bilinen sosyal medya fenomeni ve vegan beslenme savunucusu Zhanna Samsonova, 39 yaşında hayatını kaybetti. Samsonova’nın sadece egzotik meyve diyetiyle beslendiği ve açlıktan öldüğü iddia ediliyor.

Samsonova’nın Güneydoğu Asya turu sırasında rahatsızlandığı ve hastaneye kaldırıldığı biliniyor. Ancak bir arkadaşının açıklamalarına göre, Sri Lanka gezisinde bitkin bir halde olduğu ve tedavi olmak üzere eve gönderildiği, fakat sonrasında tekrar gelip sağlık sorunlarıyla başa çıkmakta zorlandığı belirtildi.

Ölümü henüz tam olarak açıklığa kavuşmamış olsa da, annesi kolera benzeri bir enfeksiyonla ilişkilendirmişken, otopsi raporu bekleniyor.

Samsonova’nın son dört yıldır tamamen çiğ vegan bir diyet uyguladığı ve özellikle pişirilmeyen otlarla yapılan yemeklere ağırlık verdiği ifade ediliyor. Yedi yıldır ise sadece jackfruit ve durian meyveleriyle beslendiği biliniyor.

Sağlıksız beslenme alışkanlıkları, vegan fenomen Zhanna Samsonova’nın erken yaşta hayatını kaybetmesine neden olmuş olabilir.

Sema Doğan

Akdeniz Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olan Sema, İzmir'de özel bir şirkette danışman olarak çalışıyor. Konu film olduğunda izleyicilikten yorumlamaya her alanda heyecanına engel olamayan Sema'yı arkadaşları "Film Girl" olarak anıyor. Bununla birlikte teknolojiye büyük ilgi duyan Sema, Serinletici için kültür-sanat, yaşam ve teknoloji içerikleri sağlıyor.

You may also like...